Обстеження стану переформування берегів р. Десна

опубліковано 19.07.2021 13:20

Природні руслові процеси переформування берегів р. Десна в межах Чернігівської області мають доволі високу динаміку та суттєво впливають на екологічну напруженість прилеглої до них території, несуть загрозу втрати сільськогосподарських земель, територій населених пунктів, господарських об’єктів та житлових будівель.
 
За даними багаторічного моніторингу загальна протяжність ділянок розмивних берегів, що потребують першочергового кріплення, складає більш як 10 км.
 
15 липня спеціалісти Деснянського БУВР провели обстеження ще однієї ділянки р. Десна на території Салтиково-Дівицького старостинського округу Куликівської селищної ради Чернігівського району. Місцеве населення занепокоєне, що через дію руйнівної течії річки відбувається втрата земель, розмив лівого берега р. Десна та зміщення його в напрямку житлових будинків села Салтикова Дівиця.
 
Під час виїзного комісійного обстеження спеціалісти управління визначили протяжність розмиву берега та провели закріплення ділянки для подальшого щорічного моніторингу за нею.
 
Наразі води річки Десна не несуть загрози житловим будинкам та присадибним ділянкам жителів Салтикова Дівиця.
 
Наостанок, фахівці управління надали представникам громади роз’яснення щодо обов’язкового дотримання природоохоронного законодавства при веденні господарської діяльності у прибережних захисних смугах водних об’єктів та закликали разом берегти нашу річку Десну та не допускати розорювання 100 метрової водоохоронної зони на території Куликівської територіальної громади.
 
*За матеріалами Деснянського БУВР