19.06.2019 09:29
 Версія для друку

«Пілоти» з енергосервісу у дії - очікуємо 18-20 % економії електроенергії

news-image

Як раніше інформувало Держводагентство, на насосних станціях у Херсонській області з 2018 року реалізуються 4 енергосервісні договори.

Так, у Новотроїцькому управлінні водного господарства такі договори втілюються на 3 насосних станціях.

На одній із з них здійснено заміну 5 напірних трубопроводів та запірної арматури, 7 щитів управління, встановлено частотний перетворювач та здійснено капітальний ремонт 5 насосів CVA 460.

І як результат - орієнтовно економія електроенергії за квітень-травень 2019 року склала 71,6 тис. кіловат-годин або 18,6 %.

На другій - встановлено 3 електродвигуни та насоси польського виробництва й замінено 3 напірних та всмоктуючих трубопроводи.

На третій насосній станції встановлено 5 електродвигунів та насосів турецького виробництва і 5 напірних й всмоктуючих трубопроводів.

Обладнання на цій стадії орієнтовно за травень зекономило 32,8 тис. кіловат-годин або 9,4 %.

Крім того, інформуємо, що ще на одному з об'єктів Держводагентства на Херсонщині - Бериславському міжрайонному управлінні водного господарства, також втілюється енергосервіс.

Зокрема, тут замінено обладнання шафи управління насосними агрегатами та встановлено пульт віддаленого управління агрегатами й частотний перетворювач тощо.

За попередньою оцінкою, за місяць економія електроенергії становитиме близько 18-20 %.

Зауважимо, що це пілотні проекти, у яких задіяні середні зрошувальні насосні станції з річним споживанням електроенергії 1,7-2,2 млн. кіловат-годин. І встановлення та введення в експлуатацію нового обладнання та проведення модернізації частини старого устаткування відбулося за рахунок ЕСКО-компаній без залучення бюджетного фінансування.

Розраховуємо, що економія електроенергії цими насосними станціями буде близько 15-20%, або 1,2-1,5 млн. кіловат-годин у рік.

Разом з тим зазначаємо, що вищезазначене обладнання працює у тестовому режимі з невеликим навантаженням.

І наприкінці червня Держводагентство поділиться із вами уточненими цифрами та результатами роботи оновлених насосних станцій.