Підготовка зрошувальних систем Полтавської області до роботи у 2021 році

опубліковано 17.03.2021 10:30

Голова Державного агентства водних ресурсів України провів онлайн-зустріч з народним депутатом Олексієм Мовчаном та водокористувачами Полтавської області. Ключовою темою обговорення стала підготовка до зрошувального сезону на Полтавщині.
 
Зокрема, учасників зустрічі найбільше цікавило питання готовності інженерної інфраструктури та формування вартості послуг, пов’язаних із забором води, на що Валентин Шліхта поінформував про проведення відповідно до графіка підготовчих робіт, а також анонсував зустріч усіх зацікавлених сторін в регіональному офісі з метою обговорення нагальних проблем. Адже основними принципами співпраці, за словами Голови Держводагентства, є справедлива вартість послуги та відкритість до конструктивного діалогу з водокористувачами.
 
Більше того, Валентин Шліхта наголосив, що одним з ключових завдань Держводагентства є підтримка збільшення площ зрошення, та закликав усі зацікавлені сторони вносити свої пропозиції з цього питання.
 
«Ми шукаємо можливості для збільшення площ зрошення. Якщо є реальні пропозиції, я готовий їх вислухати та винести на обговорення. Важливим моментом також є розуміння бюрократичних бар’єрів, з якими стикаються водокористувачі під час відновлення та запуску в роботу зрошувальних систем. Тому я закликаю усіх до відкритої дискусії та спільного пошуку шляхів розв'язання наявних проблем», — зазначив Голова Держводагентства. 
 
Олексія Мовчана, як народного депутата, зацікавило питання законопроєкту про об’єднання водокористувачів. Валентин Шліхта розповів, що відповідний проєкт закону вже перебуває на розгляді в профільному комітеті Верховної Ради. Він також звернув увагу, що прийняття цього правового акта дозволить впровадити цивілізований підхід до створення організацій водокористувачів та відкриє можливості для залучень інвестицій у водогосподарську галузь.
 
Насамкінець Валентин Шліхта подякував учасникам за конструктивну дискусію та закликав до активного зворотного зв'язку.