Оперативно про забруднення річки Рось станом на 10 червня 2019 року

опубліковано 10.06.2019 13:50

Як раніше інформувало Держводагентство 9 червня в результаті ДТП автомобіль, що перевозив гербіциди та стимулятори росту для сільгоспрослин, перекинувся на березі ставка на р. Супрунка (притока р.Рось) в с. Збаржівка Поргебищенського району Вінницької області.
За попередніми даними до водойми на струмку, що впадає у р. Рось на 60 км, потрапило близько 800 л речовини (десять видів хімічних інсектицидів).
ДСНС Погребищенського району Вінницької області проводяться заходи з ліквідації наслідків розливу отруйних хімічних речовин у р. Рось.
Проводиться вапнування ставка, до якого потрапили отруйні речовини та Косівського водосховища що на Київщині.
Водогосподарськими організаціями надано рекомендації водокористувачам та органам місцевої влади щодо дій у таких умовах, попереджено про обмеження загального водокористування на водних об’єктах, розташованих нижче за течією.
Для зменшення концентрації забруднюючих речовин водогосподарниками розробляється спеціальний режим роботи Верхнього Білоцерківського водосховища по форсуванню рівня води з послідуючою промивкою водосховища.
Розробляються режими роботи водних об’єктів, розташованих на притоках річки Рось вище Верхнього Білоцерківського водосховища, для поповнення його запасів після промивки.
Разом з тим, 10 червня о 8 годині відбулася нарада у Білоцерківській  міській раді з організації заходів з попередження можливої  шкідливої дії інсектицидів на водні об’єкти Білоцерківщини та вцілому життєдіяльність м. Біла Церква.
За координації Регіонального офісу водних ресурсів річки Рось, ТОВ «Білоцерківвода» вранці 10 червня були відібрані проби води з р. Рось у трьох локаціях: у верхів’ї та пониззі Косівського водосховища та на водозаборі міста Біла Церква (Верхнє білоцерківське водосховище).
Проби води передано до лабораторії Наукового центру превентивної токсикології, харчової та хімічної безпеки МОЗ України. Перші результати проведених вимірювань будуть повідомлені після 17 години 10 червня.