Оперативна інформація про забруднення річки Рось станом на 19 годину 10 червня 2019 року

опубліковано 10.06.2019 21:56

Відомі результати якості води у р. Рось.

Проби води, які були відібрані вище питного водозабору м. Біла Церква, досліджувались Науковим центром превентивної токсикології, харчової та хімічної безпеки МОЗ України на вміст забруднюючих речовин, зокрема, пестицидів, які потрапили у притоку р. Рось.

Лабораторні дослідження виконувалися методом газової хроматографії за 131 показником, з них – 13 відносяться до категорії пріоритетних згідно Водної Рамкової Директиви ЄС 2000/60/ЄС.

Перевищень нормативних концентрацій, встановлених ДСТУ 4808:2007 «Джерела централізованого питного водопостачання», та екологічних нормативів якості (Методика віднесення масиву поверхневих вод до одного з класів екологічного та хімічного станів масиву поверхневих вод, а також віднесення штучного або істотно зміненого масиву поверхневих вод до одного з класів екологічного потенціалу штучного або істотно зміненого масиву поверхневих вод, затвердженої наказом Мінприроди від 14.01.2019 № 5), не виявлено.

Концентрація хлорпірифосу, який є основним діючим компонентом інсектициду Нурел Д, виявлена в межах 0,016-0,02 мкг/ дм3, що не перевищує екологічний норматив якості 0,1 мкг/дм3. Як раніше інформувало Держводагентство 9 червня в результаті ДТП автомобіль, що перевозив гербіциди та стимулятори росту для сільгоспрослин, перекинувся на березі ставка «Панський». У результаті відбулося забруднення р. Супрунка в с. Збаржівка Поргебищенського району Вінницької області, яка є притокою річки Рось.