21.05.2019 15:06
 Версія для друку

Оперативна інформація щодо проходження дощового паводку на Прикарпатті станом на 21 травня 2019 року

news-image
Станом на 21 травня внаслідок сильних дощів, граду та шквального вітру на Прикарпатті сформувався швидкоплинний паводок локального характеру.

22 населених пункти Івано-Франківщини, зокрема Богородчанського, Надвірнянськокого районів та в міста Калуш підтоплено місцевим стоком, а це близько 3240 дворогосподарств. Частково пошкоджено 2 мости місцевого значення, відключено 2 населених пункти від газопостачання.

Працівниками Дністровського басейнового управління водних ресурсів для ліквідації наслідків паводку проводяться такі роботи:

- у с. Борщів Снятинського району продовжуються роботи по укладанню негабаритного каменю. Роботи проводить аварійна бригада та техніка Коломийського МУВГ. Облаштовано під’їзну дорогу та придамбовий водовідвідний канал, укладено 153 м3 негабариту Зазначені дії дали змогу стабілізувати ситуацію на ділянці, попередити прорив дамби та часткове затоплення 3 населених пунктів (с. Хлібичин, с. Заболотів та с. Тулуків Снятинського району).

- у с. Підлісся Загвізднянської ОТГ Тисменицького району проведено протипаводкові першочергові заходи із відновлення пошкодженої водозахисної дамби на р. Бистриця Солотвинська. Зокрема завезено та укладено 330 м3 негабаритного каменю та 100 мішків із гравійно-піщаною сумішшю. Роботи виконувались Лисецькою експлуатаційною дільницею Дністровського БУВР. Виконання зазначених заходів попередило прорив дамби та затоплення населених пунктів Загвізднянської ОТГ.

- у селі Березівка Тисменицького району ведуться роботи на правобережній водозахисній дамбі р. Бистриця Надвірнянська. Працює зведена аварійна бригада та техніка Галицького МУВГ, Лисецької експлуатаційної дільниці та облавтодору. Завезено та укладено 170 м3 негабаритного каменю та 700 мішків із гравійно-піщаною сумішшю. На даний час роботи на об’єкті тривають.

Водогосподарська обстановка знаходиться під контролем фахівців Дністровського БУВР та регіональних офісів, що розташовані у басейні Дністра.