Олексій Кузьменков взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад

опубліковано 01.10.2021 11:10

В. о. Голови Державного агентства водних ресурсів України Олексій Кузьменков взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад, що проходив під головуванням Президента України Володимира Зеленського 30 вересня 2021 року.
 
Під час засідання Конгресу розглянули питання реформування системи управління відходами, забезпечення населення питною водою, а також підготовки до опалювального сезону 2021-2022 рр. та формування системи навчання і підвищення кваліфікації представників органів місцевого самоврядування в Україні.
 
Зокрема, під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад Глава держави порушив питання стану забезпечення населення питною водою та реалізації програми «Питна вода України».
 
Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов зазначив, що наразі лише 69% населення України має доступ до систем централізованого питного водопостачання та 48% – до централізованого водовідведення. Він повідомив, що його міністерство розробило та подало до Верховної Ради проект закону про програму із забезпечення населення якісною питною водою. У межах цієї програми запланована реалізація понад 1700 інфраструктурних проектів у регіонах України, зокрема будівництво нових та реконструкція наявних об’єктів водопостачання та водовідведення.
 
За словами Олексія Чернишова, орієнтовний обсяг фінансування завдань і заходів програми – 28,5 млрд грн, з яких 16,9 млрд грн – кошти державного бюджету.
 
У ході обговорення було підтримано пропозицію розглянути можливість включення до переліку об’єктів програми «Велике будівництво» на 2022 рік створення нових очисних споруд для Одеського регіону. А профільний комітет Верховної Ради має розглянути доопрацьований проект закону про програму «Питна вода України» та невідкладно передати його на затвердження.
 
Докладніше, що обговорювали та які рішення прийняли читайте на сайті Офісу Президента України.