Держводагентство: режими роботи дніпровських та Дністровського водосховищ на жовтень 2021 року узгоджено

опубліковано 01.10.2021 13:30

У Держводагентстві на черговому засіданні Міжвідомчої комісії узгодили режими роботи дніпровських та Дністровського водосховищ на жовтень 2021 року.
 
На нараді, що відбулася під головуванням заступника директора Департаменту управління водними ресурсами Ігоря Гопчака, учасники обговорили гідрологічну обстановку в басейнах Дніпра та Дністра, прогнози Укргідрометцентру щодо водності у жовтні тощо.
 
Зокрема, згідно з доповіддю представника Укргідрометцентру, водність Дніпра біля Києва у жовтні очікується в середньому 765 м3/с, або 95% від норми (норма жовтня – 809 м3/с).
 
За інформацією Міжрегіонального офісу захисних масивів дніпровських водосховищ, стан води у дніпровських водосховищах задовільний.
 
Враховуючи гідрометеорологічну та водогосподарську обстановку у басейні Дніпра, гідрологічний прогноз на жовтень, з метою забезпечення питного водопостачання населення та підтримання екологічно-безпечного стану дніпровських водосховищ, Міжвідомча комісія узгодила режими роботи дніпровських водосховищ на жовтень 2021 року.
 
Відтак учасники обговорили гідрологічну обстановку в басейні Дністра. За інформацією Укргідрометцентру, приплив води до Дністровського водосховища у жовтні очікується в межах 100-160 м3/с, або 75% від норми, 65% забезпеченості.
 
За підсумками обговорення Міжвідомча комісія рекомендувала Для забезпечення водокористувачів на нижче розташованій українській ділянці Дністра, враховуючи приплив до Дністровського водосховища, здійснювати рівномірний попуск у нижній б’єф з Дністровської та Нижньодністровської ГЕС витратами не менше ніж 110-120 м3/с. Режим пропуску дощових паводків встановлюється у робочому порядку в кожному випадку окремо.