Науковці розглянули проєкт Закону України «Про організації водокористувачів та стимулювання гідротехнічної меліорації земель»

опубліковано 28.10.2020 18:29

Законопроєкт розглядався під час засідання секції з питань меліорації науково-технічної ради Держводагентства під головуванням заступника голови науково-технічної ради Михайла Ромащенка 27 жовтня в онлайн-режимі.

 
Також члени секції розглянули проєкт Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про концесію» щодо особливостей концесії насосних станцій».
 
Проєктом Закону України «Про організації водокористувачів та стимулювання гідротехнічної меліорації земель» визначаються умови створення та діяльності об'єднань водокористувачів, зокрема щодо  спільного використання та технічного обслуговування об'єктів меліоративної інженерної інфраструктури.
 
Законопроектом вводиться поняття організації водокористувачів - неприбуткової організації, метою діяльності якої є забезпечення експлуатації та обслуговування меліоративної системи і забезпечення водокористувачів водою для потреб гідротехнічної меліорації.
 
Для чого потрібен цей Закон?
 
Для регуляції відносин між водокористувачами, в першу чергу аграріями, які користується меліоративною інфраструктурою, а також встановлення чітких правил, що дозволяють інвестувати у розвиток та модернізацію меліоративної інфраструктури.
 
Реалізація Закону дасть можливість підвищити ефективність використання меліоративних систем, залучити інвестиції в реконструкцію та модернізацію інженерної інфраструктури та збільшити площі, на яких застосовується полив.
 
Отже, порадившись, члени секції домовились про підготовку найближчим часом конструктивних правок та доповнень до законопроектів та представлення їх керівництву Агентства для розгляду.