Нарада з питань водозабезпечення населених пунктів Луганської та Донецької областей

опубліковано 16.09.2016 12:46

16 вересня 2016 року заступник начальника управління водних ресурсів Держводагентства Сергій Васильєв взяв участь у нараді з питань водозабезпечення населених пунктів Луганської та Донецької областей, що організовано Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.
Під час свого виступу Сергій Васильєв поінформував учасників заходу про ситуацію, що склалася із водозабезпеченням населення, що проживає на території Луганської та Донецької областей, зокрема, у м. Маріуполь, яка підконтрольна Україні, та на тимчасово непідконтрольних територіях.
Зокрема, Сергій Васильєв зазначив: «Сучасними проблемними питаннями водопостачання Донецької області є дефіцит місцевих водних ресурсів у басейні річок Приазов’я; відсутність доступного ресурсу поверхневих вод, включаючи водосховища басейну р. Кальміус; залежність від єдиного джерела водопостачання з р. Сіверський Донець по системі каналу Сіверський Донець-Донбас; залежність водопостачання м. Маріуполь від подачі води по Південно-Донбаському водоводу з непідконтрольної території».
З метою впровадження альтернативної та автономної схеми водозабезпечення у Донецькій області (на прикладі м. Маріуполь) було запропоновано розглянути варіанти подачі води з Каховського водосховища через Західний груповий водопровід, за умови його добудови від м. Мелітополь до м. Маріуполь або будівництво другої черги каналу Дніпро-Донбас.
Особливу увагу було закцентовано на питанні здійснення щорічного водообміну у Краснопавлівському водосховищі та екологічного оздоровлення річки Сіверський Донець.