На вміст важких металів досліджуватимуть воду, донні відклади та ґрунт у суббасейні Сіверського Дінця

опубліковано 20.12.2021 14:35

У рамках проєкту Координатора проектів ОБСЄ в Україні, який реалізується у 2021 році на сході України, передбачено здійснення польового моніторингу з відборами проб води, зависей, ґрунту та донних відкладів на річках суббасейну Сіверського Дінця з подальшим їх дослідженням в Інституті екогігієни і токсикології ім. Л.І.Медведя на вміст важких металів з числа пріоритетних та басейново-специфічних речовин.
 
Пункти відбору були попередньо визначені на п’яти річках – р. Сіверський Донець та її притоках р. Казенний Торець, р. Деркул, р. Борова та р. Мокра Плотва – у верхньому (витоки) та нижньому (ближче до гирла) створах кожного річкового басейну.
 
Фахівці Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів виконали відбори проб води, мулу та ґрунту в кожному створі. Підготовлені для досліджень зразки відправлені до Українського гідрометеорологічного інституту (м. Київ).  
 
Проби відбирались для проведення досліджень на вміст 10 важких металів (свинець Pb, нікель Ni, кадмій Cd, барій Ba, літій Li, стронцій Sr (стабільний), цинк Zn, мідь Cu, хром Cr, марганець Mn) з метою з’ясування природного вмісту цих металів та визначення їх фонових концентрацій для розрахунку хімічного стану масивів поверхневих вод в рамках розроблення Плану управління річковим басейном Дону.