Міжвідомча комісія узгодила режими роботи водосховищ та водогосподарських систем в суббасейні Сіверського Дінця на період літньо-осінньої межені 2021 року

опубліковано 14.06.2021 08:16

У Сіверсько-Донецькому басейновому управлінні водних ресурсів відбулось засідання Міжвідомчої комісії з питань підготовки водогосподарського комплексу до роботи в літньо-осінній період 2021 року в суббасейні Сіверського Дінця району річкового басейну Дон у межах Харківської, Донецької та Луганської областей (крім тимчасово окупованої території).
 
Через карантинні обмеження засідання проводилось у режимі онлайн-конференції, в якій взяли участь представники Харківської, Донецької та Луганської областей.
 
Начальник Сіверсько-Донецького БУВР Сергій Трофанчук поінформував присутніх про виконання рішень попереднього засідання Міжвідомчої комісії від 11 березня про роботу водогосподарського комплексу у весняний період поточного року.
 
Завчасно прийняті організаційні заходи та узгоджені дії басейнового управління і водокористувачів забезпечили протягом весняного періоду роботу поверхневих водозаборів у штатному режимі без ризиків зниження до мінімальних позначок на фоні достатньої водності. Весняний період в басейні Сіверського Дінця пройшов без аварійних ситуацій на водних об’єктах. Сприятливі гідрометеорологічні умови цього року дозволили забезпечити наповнення основних руслових водосховищ вже в квітні до рівня НПР (нормальний підпірний рівень). Станом на 10 червня сумарне наповнення водосховищ комплексного призначення в басейні Сіверського Дінця складає 88,2% (у минулому році - 87,9 %).
 
Інформацію про якісний стан поверхневих водних об’єктів в суббасейні Сіверського Дінця доповіла начальник відділу моніторингу та басейнової взаємодії Ірина Сидоренко.
 
Начальник відділу гідрометзабезпечення Харківського регіонального центру з гідрометеорології Віра Фаворова ознайомила з прогнозом гідрометеорологічної і водогосподарської обстановки в період літньо-осінній період 2021 року в суббасейні Сіверського Дінця.
 
Про поточну водогосподарську обстановку на водних об’єктах у суббасейні Сіверського Дінця на початок межені доповіла начальник відділу водних об’єктів та техногенно-екологічної безпеки Ольга Гаврилюк.
 
Заслухавши пропозиції учасників водогосподарського комплексу, міжвідомча комісія узгодила режими роботи водосховищ та водогосподарських систем на період літньо-осінньої межені.
 
*За матеріалми Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів