Фахівці Держводагентства взяли участь у виїзному засіданні Комітету з питань екологічної політики та природокористування

опубліковано 14.06.2021 10:50

Ігор Гопчак, заступник директора департаменту-начальник відділу забезпечення водними ресурсами департаменту управління водними ресурсами, долучився до виїзного засідання Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування.
 
У ході засідання учасники розглянули питання попередження та подолання техногенних катастроф на прикладі Калуського гірничопромислового комплексу. Зокрема, комісія відвідала Домбровський кар’єр та оглянула хвостосховища Калуського гірничопромислового комплексу. Метою заходу була необхідність оцінити екологічну проблему з кар’єром та пошук шляхів її вирішення. До 2003 року на зазначеній території здійснювався видобуток калійних солей, згодом через економічні проблеми припинився, наразі там утворився кар’єр, наповнений водою з високою концентрацією солей. За попередніми оцінками розв’язання цього питання вимагає постійного моніторингу ситуації та прийняття комплексу заходів.
 
Наступним питання порядку денного став розгляд ризиків затоплення в контексті впровадження Директиви 2007/60/ЄС (Протипаводкова директива).
 
Начальник Дністровського БУВР Роман Михайлюк презентував членам комітету і присутнім проєкт Плану управління ризиками затоплень в басейні Дністра, який розглядався на засіданні басейнової ради Дністра 10 червня 2021 року. Громадське обговорення проєктів планів управління триватиме до 17 грудня 2021 року.
 
«В басейні Дністра виділено найбільше територій зі значним ризиком затоплення – 103 території, з них 37 територій з дуже високим ризиком затоплення, 39 – з високим і 27 з помірним ризиком. На сьогодні вже розроблені карти загроз та ризиків затоплення на шести ділянках басейну. Зокрема, в межах Івано-Франківської області карти загроз та ризиків затоплення виконані для річок Бистриця Солотвинська, Бистриця Надвірнянська та Бистриця», – розповів Р.Михайлюк.
 
Детально з усіма прийнятими рішеннями виїзного засідання можна буде ознайомитись на офіційній сторінці Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування.