Міжвідомча комісія узгодила режими роботи водосховищ та водогосподарських систем р. Інгулець суббасейну нижнього Дніпра у 2021 році

опубліковано 16.03.2021 11:50

Перший заступник Голови Держводагентства Олексій Кузьменков провів засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи водосховищ та водогосподарських систем р. Інгулець суббасейну нижнього Дніпра у 2021 році.
 
Серед питань порядку денного учасники засідання, зокрема, розглянули:
 
1. Аналіз виконання Регламенту промивання русла та екологічного оздоровлення р. Інгулець у 2020 році.
2. Інформацію Укргідрометцентру про гідрометеорологічну обстановку в басейні р. Інгулець.
3. Пропозиції до проекту Регламенту промивання русла і екологічного оздоровлення р. Інгулець у 2021 році.
 
Згідно з інформацією Укргідрометцентру, об'єм стоку р. Інгулець у створі гідрологічного поста Кривий Ріг (нижче впадіння р. Саксагань)  з 21 лютого по 10 березня становив близько 6,3 млн. м3. Приплив до Карачунівського водосховища у весняний період прогнозується у межах 8-10 млн. м3, об'єм стоку р. Саксагань – 0,8-1,2 млн. м3.
 
За інформацією БУВР нижнього Дніпра, Регіонального офісу водних ресурсів у Миколаївській області та Управління каналів річки Інгулець, початок поливного сезону в поточному році, орієнтовно, припадає на першу декаду квітня.
 
Тому, враховуючи водогосподарську ситуацію в басейні, Держводагентством відповідно до п. 2 розпорядження Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2020 року № 1670-р «Про запобігання виникненню аварійної ситуації на ставку-накопичувачу, розташованому на території Криворізького району Дніпропетровської області», запропоновано розглянути Регламент промивання русла і екологічного оздоровлення р. Інгулець у 2021 році, розроблений на підставі гідрологічного прогнозу щодо весняної повені у 2021 році в басейні           р. Інгулець. У розробку Регламенту покладено принцип розбавлення концентрації забруднюючих речовин та доведення їх до нормативних значень і підтримання його протягом вегетаційного періоду.
 
За результатами засідання, враховуючи гідрометеорологічну та водогосподарську обстановку, учасники засідання підтримали пропозицію Держводагентства щодо забезпечення промивання русла та екологічного оздоровлення р. Інгулець й узгодили режими роботи водосховищ та водогосподарських систем р. Інгулець суббасейну нижнього Дніпра у 2021 році.