Міжвідомча комісія узгодила оптимальні режими роботи дніпровських та Дністровського водосховищ на лютий 2021 року

опубліковано 03.02.2021 13:37

Під головуванням першого заступника Голови Олексія Кузьменкова 2 лютого відбулося онлайн-засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи дніпровських та Дністровського водосховищ.
 
Насамперед учасники засідання заслухали доповідь представника Укргідрометцентру. Так, за прогнозом, водність Дніпра біля Києва у лютому очікується в середньому 890 м3/с, або 99% від норми.
 
Каскад дніпровських водосховищ працював у січні в режимі, узгодженому Міжвідомчою комісією. Станом на 1 лютого його наповнення складає 87,2% від проєктного.
 
За інформацією Міжрегіонального офісу захисних масивів дніпровських водосховищ, стан води у дніпровських водосховищах за вмістом розчиненого кисню та біогенних речовин задовільний.
 
Також учасники засідання обговорили гідрологічну ситуацію у басейні Дністра. За інформацією Укргідрометцентру, приплив води до Дністровського водосховища у лютому очікується в межах 170-230 м3/с, або 88% від норми.
 
За результатами обговорення комісія вирішила, що для забезпечення водокористувачів на нижче розташованій українській ділянці Дністра, враховуючи приплив до Дністровського водосховища, здійснювати рівномірний попуск у нижній б’єф витратами не менше ніж 100-130 м3/с.
 
Насамкінець Міжвідомча комісія, враховуючи гідрологічну обстановку в басейнах Дніпра та  Дністра, узгодила оптимальні режими роботи каскаду дніпровських та Дністровського водосховищ на лютий 2021 року.