Держводагентством здійснюється активна міжнародна діяльність у сфері управління водними ресурсами та їх раціонального використання. Переймається кращий європейський досвід, впроваджуються європейські стандарти. Все це робиться з метою покращання екологічного стану водних ресурсів України.
І результатом такої транскордонної співпраці та багатостороннього партнерства з сусідніми європейськими країнами та іншими країнами світу стає успішне залучення міжнародних коштів у водогосподарську галузь.
Так, починаючи з квітня 2018 року представниками Агентства взято активну участь у багатьох важливих міжнародних заходах, зокрема у перших засіданнях новоствореної Комісії із сталого використання і охорони басейну річки Дністер, нарадах та зустрічах у рамках виконання Конвенції про охорону та використання транскордонних водотоків та міжнародних озер, міжнародних семінарах та навчальних курсах щодо інтегрованого управління водними ресурсами за підтримки таких міжнародних проектів як «Підтримка України в апроксимації законодавства ЄС у сфері навколишнього середовища» (APENA), «Водна ініціатива плюс» (EUWI+), JOINTISZA та проекту ГЕФ «Сприяння транскордонному співробітництву та комплексному управлінню водними ресурсами у басейні річки Дністер».
У 2018 році Держводагентством успішно налагоджувалася співпраця з Китайською Народною Республікою. Водогосподарники України отримали шанс обмінятися досвідом з китайськими колегами та пройти навчальні курси, присвячені сучасним методам попередження забруднення поверхневих вод та очищення стічних вод від забруднень, які застосовуються на території Китаю, а також найсучаснішим технологіям у сфері опріснення солоної та солонуватої води з метою її використання у якості питної. Подібні поїздки та навчальні курси дають змогу поділитися українським досвідом та отримати нові сучасні навички з раціонального використання водних ресурсів інших країн.
Крім того за результатами планових щорічних зустрічей із водниками Молдови, Білорусі, Словаччини, Польщі та Угорщини опрацьовано багато спільних перспективних ініціатив із залучення міжнародної фінансової допомоги для реалізації різнопланових природоохоронних проектів, що у свою чергу сприяє не тільки зміцненню позитивного міжнародного іміджу української держави, а й підвищенню рівня довіри і взаєморозуміння у відносинах з іншими країнами.
Участь у міжнародних проектах забезпечує успішну інтеграцію нашої країни у світовий природоохоронний простір.