«Місце природи в адаптації України до змін клімату»: другий етап Загальнонаціонального полілогу

опубліковано 28.01.2022 10:43

Як природа впливає на клімат і як зміна клімату впливає на природу в Україні? Якою ми хочемо бачити Україну в майбутньому та як виглядатиме баланс між природою і господарською діяльністю у водному, лісовому та аграрному секторах з урахуванням необхідності адаптації до зміни  клімату?
 
Усе це в формі інтерактивної дискусії обговорили учасники другого етапу Загальнонаціонального полілогу «Місце природи в адаптації України до змін клімату», організованого представниками Громадської спілки «Всесвітній фонд природи-Україна» (WWF-Україна).
 
Участь у заході взяли представники центральних органів виконавчої влади, наукових установ, громадських організацій, бізнесу, медіа тощо. Від Держводагентства до інтерактиву долучилися Ігор Гопчак, заступник директора департаменту-начальник відділу забезпечення водними ресурсами, та Марія Шпанчик, начальниця відділу моніторингу поверхневих вод та меліорованих земель.
 
«Водні ресурси України є доволі вразливими до наслідків змін клімату. Адаптуватися до викликів, що постають перед нами у зв’язку з кліматичними змінами, можна не лише за допомогою технічних заходів. Надзвичайно важливо також пам’ятати й про природоорієнтовані рішення, які допомагають боротися зі зміною клімату за допомогою захисту, сталого управління і відновлення природних екосистем», – зазначив Ігор Гопчак у вітальному слові.
 
Відтак учасники кліматичної дискусії у форматі невеликих робочих груп працювали над формуванням спільної візії України майбутнього (2100 рік) з урахуванням адаптації до зміни клімату крізь призми розвитку найбільш взаємопов’язаних зі станом природи та клімату секторів господарської діяльності, а саме водного, лісового та аграрного.
 
Напрацювання стануть поштовхом для подальшої розробки пропозицій до стратегій адаптації водного, лісового та агросекторів до зміни клімату за допомогою природоорієнтованих рішень та екосистемних підходів.
 
Довідково: Захід проводився в рамках проєкту INSURE: запровадження природоорієнтованих рішень в Порядок денний реформ в Україні (movIng Nature baSed climate solutions into Ukraine`s Refom agEnda), що впроваджуються за підтримки Шведського агентства з питань міжнародної співпраці та розвитку (Sida).
 
Інфографіка: WWF-Україна