Мета Держводагентства: сучасний водний менеджмент в Україні, досягнення «доброго» екологічного стану вод та збереження водних екосистем для нащадків

опубліковано 29.01.2020 13:58

Як зазначив Михайло Хорєв під час Міжнародного водного форуму «Яремче 2020», який проходить цими днями у Яремче: усі зусилля водників Держводагентства сьогодні спрямовані на заходи, які дозволять досягти «доброго» екологічного та хімічного стану вод. І одним із етапів до досягнення цієї мети є створення в Україні найсучасніших лабораторій моніторингу вод.
Так, завдяки наполегливій та злагодженій роботі фахівців, скоро Україна матиме 4 такі лабораторії.
Крім того, Михайло Хорєв детально ознайомив учасників форуму з ініціативами водного сектору, зокрема щодо заборони вмісту фосфатів у мийних засобах, встановлення лімітів на скиди забруднюючих речовин у дозволах на спецводокористування та надання можливості басейновим радам брати участь у бюджетному процесі тощо.
Окремо Михайло Хорєв зупинився на процесі діджиталізації електронних послуг Держводагентства, зокрема анонсував запровадження подачі звітів про використання води в електронній формі, та зазначив, що завдяки запровадженню майже рік тому Е-дозволу на спеціальне водокористування водокористувач економить час та уникає помилок під час заповнення заяви завдяки автоматичному розрахунку та наявності онлайн-довідників.
Зазначимо, що Міжнародний водний форум «Яремче 2020» проходить з 28 по 30 січня 2020 року та включає панельні дискусії стосовно забезпечення надання якісних послуг з водопостачання та водовідведення, якості води у джерелах водопостачання тощо.