Комітет Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики підтримав проєкт Закону про ОВК

опубліковано 15.04.2021 11:24

Учора, 14 квітня, перший заступник Голови Держводагентсва Олексій Кузьменков взяв участь у засіданні Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики. На розгляд Комітету було винесено декілька законопроєктів, серед яких  і проєкт Закону про організації водокористувачів та стимулювання гідротехнічної меліорації земель.
 
Цей Закон стосується умов створення та діяльності об’єднань водокористувачів, захисту їхніх прав та виконання обов’язків щодо спільного утримання, використання, експлуатації та технічного обслуговування об’єктів інженерної інфраструктури зрошувальних та осушувальних систем. Він фактично відкриє шлях до впровадження інституційної реформи, що дозволить на рівні внутрішньогосподарських меліоративних систем залучати інвестиції для їх розвитку.
 
Зокрема законопроєкт про ОВК дає можливість створити умови для утримання водокористувачами меліоративної інфраструктури та залучення інвестицій в неї за кількома напрямками, а саме:
  • через створення організацій водокористувачів для утримання та модернізації наявних об'єктів меліоративної інфраструктури;
  • через будівництво (створення) аграріями та їх об'єднаннями нових об'єктів меліоративних систем.
 
Додамо, що створення організацій водокористувачів передбачено Стратегією зрошення та дренажу в Україні на період до 2030 року, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14 серпня 2019 р. № 688-р.
 
За результатами обговорення Комітет підтримав законопроєкт за основу.