Кабінет Міністрів України схвалив Стратегію розвитку гідрометеорологічної діяльності на період до 2030 року

опубліковано 26.11.2021 13:35

24 листопада, на засіданні Кабінету Міністрів України погодили Стратегію розвитку гідрометеорологічної діяльності в Укpaїні на період до 2030 року (з урахуванням зміни клімату).
 
Стратегія загалом спрямована на покращення гідрометеорологічного обслуговування в Україні, що є вкрай важливим для якісного здійснення моніторингу масивів поверхневих вод та ведення державного водного кадастру за розділом поверхневих вод.
 
Документ визначає сукупність цілей, завдань, заходів та етапів розвитку гідрометеорологічної діяльності в Україні на період до 2030 року, а також механізми, що забезпечать ефективне розв’язання проблем у сфері гідрометеорологічної діяльності.
 
Метою прийняття проєкту розпорядження КМУ є визначення стратегічних напрямів розвитку у сфері гідрометеорологічної діяльності, підвищення ефективності гідрометеорологічної діяльності, забезпечення своєчасного надання користувачам достовірної гідрометеорологічної та геліогеофізичної інформації, інформації про стан забруднення довкілля, розроблення сценаріїв зміни регіонального клімату, рекомендацій щодо очікуваних наслідків, вразливості та ризиків, пов’язаних зі зміною клімату в короткостроковій, середньостроковій i довгостроковій перспективах.
 
Розв’язання питань удосконалення державної системи гідрометеорологічних спостережень та її мережі, підвищення якості діяльності національної гідрометеорологічної служби відповідає пріоритетам державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища.