Голова Держводагентства взяв участь в засіданні Комітету Верховної Ради з питань екологічної політики та природокористування

опубліковано 24.03.2021 17:02

Голова Державного агентства водних ресурсів України взяв участь у засіданні Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування, що відбулося 24 березня.
 
Під час засідання обговорювалась низка важливих законопроєктів у сфері екологічної політики та розглядались звернення народних депутатів й питання співпраці Державного агентства водних ресурсів та громадської ради при Держводагентстві.
 
Валентин Шліхта взяв участь в обговоренні питання щодо звернення народного депутата України Романа Каптєлова про екологічну ситуацію, яка склалась у м. Павлоград. Мова йшла про скид неочищених стоків у р. Самара.
 
За словами Голови Держводагентства, ситуація у м. Павлоград доволі показова, але проблема носить системний характер і стосується всіх регіонів. На це є кілька причин: застаріле обладнання очисних споруд, потужність яких значно нижча сучасних потреб, адже водокористувачі не інвестують в їх модернізацію, або ж скид взагалі неочищених вод у річки. Останнє особливо актуальне в малих населених пунктах.
 
Оскільки у Держводагентства немає контрольних функцій, ми активно співпрацюємо з Державною екологічною інспекцією з цього питання. До того ж останнім часом Агентство зробило великий крок в покращенні моніторингу вод. Наразі у нас функціонує три сучасних лабораторії, які проводять дослідження за усіма європейськими стандартами.
.
Валентин Шліхта також додав з цього приводу, що у забруднювачів практично немає мотивації інвестувати кошти в очисні споруди, оскільки штрафи, передбачені за недотримання цієї норми, доволі низькі.
 
З питання співпраці Державного агентства водних ресурсів та громадської ради при Держводагентстві Валентин Шліхта прозвітував, що усі проблемні питання вже врегульовані, роботу ради активізовано. До слова, Голова Агентства особисто взяв участь у засіданні громадської ради, що відбулось 18 березня.
 
«Ми відкриті до активної співпраці з громадськістю та готові надавати всебічну підтримку, яка від нас буде потрібна. А щодо організаційних питань, то наша політика — мінімальне втручання адміністрації в роботу громадської ради при Держводагентстві», — наголосив Валентин Шліхта. 
 
Також Голова Агентства поінформував, що на засіданні ради 18 березня було вирішено всі організаційні питання — обрання секретаря громадської ради, затвердження звіту за 2020 рік та плану роботи на 2021 рік.
 
Голова громадської ради при Держводагентстві Ігор Брагінець додав: «Блокування роботи громадської ради не було. Мали місце деякі непорозуміння технічного характеру, але співпраця йшла на постійній основі. Наразі ситуація вирішена».
 
Насамкінець Голова підкомітету з питань охорони і раціонального використання водних ресурсів та державного моніторингу навколишнього природного середовища Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування Едуард Прощук побажав громадській раді плідної роботи і запропонував взяти це питання до відома як врегульоване.