ДО УВАГИ ПРЕДСТАВНИКІВ ЗМІ!

опубліковано 27.04.2020 11:58

Державне агентство водних ресурсів України інформує про неправдиві матеріали деяких ЗМІ про обмеження забезпечення водою аграрного сектору та питних потреб українців, які останнім часом заполонили мережу «Інтернет» та соціальну мережу «Фейсбук».
 
Шановні представники ЗМІ, будь ласка, не займайтеся створенням та поширенням неправдивої інформації, не створюйте паніки серед населення та аграріїв!
 
Станом на сьогодні каскад дніпровських водосховищ працює в узгодженому Міжвідомчою комісією режимі і його наповнення становить 94%.
 
Це стало можливим завдяки правильним управлінським рішенням та вчасному реагуванню Держводагентства на прогнозовані Укргідрометцентром несприятливі гідрологічні умови та відсутність повені.
 
Зазначимо, що Держводагентством ще на початку року, враховуючи низьку водність та для створення стратегічного запасу води, було розпочато наповнення дніпровських водосховищ.
Тому Держводагентство вкотре наголошує, що не вбачає ризиків у забезпеченні водою аграріїв та питних потреб українців. Це пріоритети Держводагентства, як це передбачено Водним кодексом України.
 
Ми продовжуємо забезпечувати аграріїв водою для зрошення півдня України, джерелом якого є саме дніпровська вода, заакумульована в каскаді дніпровських водосховищ.
Адже зрошення є необхідною складовою у вирощуванні сільськогосподарської продукції - а це, в свою чергу - гарантування продовольчої безпеки нашої країни.
 
Тож вкотре просимо вас, шановні журналісти, дотримуйтеся професійної етики!