27.05.2019 09:03
 Версія для друку

Дністер для всіх!

news-image

Сьогодні, 26 травня 2019 року, країни басейну річки Дністер, а саме Україна та Молдова вже другий рік поспіль разом відзначали Міжнародний День Дністра.

До еко-події у Республіці Молдова, м. Вадул-луй-Воде, долучився перший заступник Голови Держводагентства Михайло Хорєв.

Традиційно відзначення Міжнародного Дня Дністра розпочалося із привітань офіційних осіб України та Молдови.

Так, Михайло Хорєв, звертаючись до учасників події, зазначив, що  Міжнародний День Дністра – це можливість у черговий раз звернути увагу влади та громадськості наших держав на важливість річки, яка має дійсно міжнародне значення.

«Басейн Дністра має унікальне видове різноманіття флори та фауни і, при цьому, води Дністра використовуються для потреб гідроенергетики і питних потреб населення України та Молдови. Тому, підтверджуючи гасло цьогорічного Міжнародного Дня Дністра «Дністер для всіх!», ми маємо, консолідуючи зусилля обох держав – України та Молдови, навчитись раціонально використовувати води Дністра, виховувати майбутнє покоління, яке усвідомлюватиме безцінність водних ресурсів», - наголосив Михайло Хорєв.

Крім того, привітальні промови виголосили представники Республіки Молдова: Міністр сільського господарства, регіонального розвитку та навколишнього середовища Республіки Молдова Ніколае Чубук, Державний секретар Міністерства сільського господарства, регіонального розвитку та навколишнього середовища Республіки Молдова Валентина Цапиш й інші.

У цей день міжнародні експерти, представники органів влади України та Молдови мали змогу обмінятися досвідом у сфері інтегрованого управління водними ресурсами, ідеями стосовно попередження забруднення річок та відновлення їх екосистем.

Крім того, організатори заходу для залучення до еко-ініціативи молодшого покоління, облаштували на узбережжі Дністра дитячу локацію, де діти мали змогу взяти участь у подорожі по Дністру, послухати різні цікавинки про річку та у цілому про водні ресурси й узяти участь у конкурсі малюнку «Краєвиди Дністра».