25.05.2019 15:44
 Версія для друку

25 травня перший заступник Голови Агентства Михайло Хорєв взяв участь у позачерговому засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

news-image
Захід відбувся під головуванням Віце-прем’єр-міністра України Геннадія Зубка і був присвячений обговоренню ситуації з підтопленням у західних областях України.
Представник Укргідрометцентру поінформував присутніх про ускладнення гідрометеорологічних умов на території України 20-24 травня 2019 року.
Також присутні проінформували про заходи, які вживались щодо ліквідації наслідків стихійного лиха на території Закарпатської та Івано-Франківської областей.
Михайло Хорєв зазначив, що водогосподарськими організаціями протягом відповідного періоду вживалися заходи з попередження шкідливої дії вод на водогосподарських об’єктах, зокрема забезпечено роботу насосних станцій з перекачування паводкового стоку та заходи щодо недопущення руйнування захисних дамб. У ліквідації наслідків був задіяний весь аварійний запас водогосподарських організацій.
 На сьогодні в Івано-Франківській області пошкоджено 6 водогосподарських об’єктів, які потребують вжиття невідкладних заходів із їх відновлення.
Зокрема, при погіршенні ситуації існує загроза прориву захисної дамби в Івано-Франківської області та затоплення питних водозаборів й близько 24 гектарів сільськогосподарських угідь.
Аналогічного впливу зазнали і водогосподарські об'єкти Закарпатській області, а саме пошкоджено 15 таких об’єктів.
Також Михайло Хорєв поінформував присутніх, що завдяки оперативним прогнозам, Міжвідомчою комісією по узгодженню режимів роботи дніпровських та дністровських водосховищ було відкориговано режим роботи Дністровського водосховища, що дозволило пропускати «високу» воду, не затоплюючи при цьому території Республіки Молдова і Вінницької та Одеської областей, а також мати достатню вільну ємкість у Дністровського водосховищі для прийняття паводкових вод.
Також Михайло Хорєв зазначив, що завдяки роботі АІВС «Тиса» водники Угорщини та України оперативно отримували інформацію щодо рівнів та витрат води, і відповідно приймали спільні та злагоджені рішення щодо пропуску паводкових вод.
За результатами засідання Держводагентству доручено:
вжити заходів щодо недопущення подальшого руйнування дамб та інших гідротехнічних споруд;
забезпечити оптимальні режими роботи Дністровського водосховища для недопущення підтоплення населених пунктів;
організувати цілодобове спостереження за паводковою обстановкою на річках басейнів Дністра, Пруту та Тиси;
забезпечити інформування водогосподарських організацій суміжних держав про паводкову обстановку на річках басейнів Дністра, Пруту та Тиси.
Крім того, Геннадій Зубко звернув увагу органів місцевого самоврядування на важливість вжиття заходів стосовно своєчасного очищення русел річок і налагодження нормальної роботи каналізаційних систем.