Держводагентством узгоджено режими роботи дніпровських та дністровських водосховищ у липні 2017 року

опубліковано 30.06.2017 13:12

30 червня 2017 року у Держводагентстві під головуванням заступника Голови Держводагентства Павла Гвозденка відбулося засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи дніпровських та дністровських водосховищ на липень 2017 року. У заході взяли участь представники Держводагентства, Мінрегіону, ДСНС, Держрибагентства, Держекоінспекції, ДП «Енергоринок», ДП НЕК «Укренерго», ПАТ «Укргідроенерго», ДП водних шляхів «Укрводшлях», Державного закладу «Український центр з контролю та моніторингу захворювань Міністерства охорони здоров'я України», Укргідрометцентру, Дніпровського БУВР та кореспонденти телеканалів «ЕРА», «Перший Діловий телеканал».

На початку засідання представник Укргідрометцентру ознайомила присутніх із прогнозом водності Дніпра та Дністра у липні 2017 року. Зокрема, водність Дніпра очікується 65 % від норми, а Дністра 36 % від норми. Учасниками комісії були обговорені пропозиції щодо режиму роботи дніпровських та дністровських водосховищ у липні 2017 року.
Виходячи з гідрометеорологічної і водогосподарської обстановки на Дніпрі, гідрологічного прогнозу на липень, комісією узгоджено режим роботи каскаду дніпровських водосховищ, які у липні 2017 року працюватимуть на притокових витратах (Київське, Канівське, Дніпродзержинське,Дніпровське) та економного спрацювання (Кременчуцьке та Каховське). При узгодженні режимів Держрибагентству було рекомендовано встановити постійний контроль за станом риби у водосховищах Дніпровського каскаду.
Згідно з гідрометеорологічною та водогосподарською обстановкою в басейні Дністра, комісією для забезпечення водоспоживачів на нижче розташованій українській ділянці Дністра було узгоджено оптимальний режим роботи Дністровського водосховища.
Також комісією було узгоджено, що за необхідності режим пропуску паводків встановлюватиметься у робочому порядку.
У разі зміни об’ємів стоку Дніпра та Дністра (нижче або вище прогнозованого) або погіршення якості води водосховищ оперативна робоча група Міжвідомчої комісії розгляне необхідність відповідного коригування режимів роботи водосховищ.
Крім того, наприкінці засідання представник Держрибагентства проінформувала, що завдяки узгодженим режимам роботи дніпровських та дністровських водосховищ у 2017 році нерест пройшов успішно.