Держводагентство: у 2021 році Україна матиме 4 сучасні лабораторії моніторингу вод для визначення хімічного стану водних масивів

опубліковано 18.11.2019 08:51

Але до народження повноцінного європейського моніторингу та покриття ним усієї України маємо зробити ще багато кроків.

Саме про такі кроки, зокрема «дорожню карту» цілей розвитку моніторингу вод в Україні, говорили сьогодні, 15 листопада 2019 року, в Держводагентстві.

Як зазначив перший заступник Голови Держводагентства Михайло Хорєв: «Необхідне підґрунтя для підготовки програми діагностичного моніторингу вже виконано. Тепер маємо приступити до наступних кроків: підготовки програми моніторингу для всіх річкових басейнів, акредитації лабораторій по ISO 17025 та поступового збільшення покриття моніторингом масивів поверхневих вод України».

Основні тези робочої зустрічі:

• збільшення потужностей лабораторії моніторингу вод Дністровського БУВР за допомогою придбання додаткового обладнання

• пришвидшення підготовчих процесів для запуску лабораторії у БУВР річок Причорномор'я та нижнього Дунаю

• завершення оснащення лабораторії у МОЗМ дніпровських водосховищ і її запуск у ІІ півріччі 2020 року

• розширення функціоналу лабораторії Сіверсько-Донецького БУВР.

Крім того, присутніми було обговорено процес оптимізації лабораторій моніторингу вод та ґрунтів у водогосподарських організаціях та створення на Херсонщині у БУВР нижнього Дніпра лабораторії, яка за злагодженої логістики зможе виконувати дослідження якості ґрунтів майже для всієї країни.

Питання створення сучасної лабораторії моніторингу якості ґрунтів актуальне у сучасних умовах відкриття ринку землі, особливо для аграріїв, які стануть потенційними споживачами таких послуг.

У цілому, до 2022 року Україна матиме повну картину щодо хімічного стану масивів поверхневих вод. Крім того, маємо перспективи розвитку – запровадження дослідницького моніторингу, який забезпечить виїзд по «гарячих точках» та оперативне реагування у випадках аварійних забруднень.