Держводагентство прозвітувало про підготовку до весняного водопілля

опубліковано 17.02.2021 10:54

Перший заступник Голови Держводагентства Олексій Кузьменков взяв участь в онлайн-засіданні підкомітету з питань раціонального використання водних ресурсів та моніторингу навколишнього природного середовища Комітету ВРУ з питань екологічної політики та природокористування, що відбулося 16 лютого.
 
На порядку денному стояли питання стану впровадження Директиви 2007/60/ЄС (Протипаводкова директива) та підготовки до можливого підняття рівня води внаслідок інтенсивного танення снігу з початком весняного сезону. 
 
«Держводагентство розпочало підготовку до пропуску льодоходу, повені та паводків у 2021 році», — доповів Олексій Кузьменков. 
 
Відповідно до цього водогосподарськими організаціями, з-поміж іншого, було обстежено та приведено у готовність гідрометричні споруди на відомчих водомірних постах, меліоративних системах та каналах для здійснення гідрологічних спостережень під час пропуску льодоходу, повені та паводків та здійснено перевірку технічного стану гідротехнічних споруд, а також вжиті заходи для забезпечення їх готовності до безаварійного пропуску.
 
«З початку 2021 року захисними, польдерними та дренажними насосними станціями перекачано 178,75 млн куб.м поверхневих і ґрунтових вод у системах водогосподарського комплексу на території України, значна частина яких припадає на Закарпаття», —  йшлося у доповіді. 
 
Для недопущення негативних наслідків від впливу руйнівної дії повені та паводків на всій території України у водогосподарських організаціях Держводагентства створено 345 аварійних бригад, які забезпечені усіма необхідними технічними засобами. 
 
Крім того, враховуючи складні погодні умови, керівникам підвідомчих організацій доручено вжити невідкладних заходів щодо забезпечення належного функціонування водогосподарсько-меліоративного комплексу.