Держводагентство активно розвиває транскордонне співробітництво

опубліковано 19.02.2021 15:15

Сьогодні відбулося підписання Угоди про співробітництво в басейні Сяну між Басейновим управлінням водних ресурсів річок Західного Бугу та Сяну та Регіональним управлінням водного господарства в Жешові (Республіка Польща).
 
Транскордонний водний менеджмент є особливо важливим на регіональному рівні.  З метою його розвитку, водні інституції України та Республіки Польща в басейні Сяну досягли згоди щодо підписання Угоди про співробітництво.
 
Головна мета співпраці — спільне впровадження принципів Водної Рамкової Директиви та Паводкової Директиви ЄС на території басейну річки Сян з метою досягнення «доброго» екологічного стану вод. 
 
Основні напрямки співпраці включатимуть обмін даними та інформацією щодо стану водних ресурсів і пов’язаних з ними водних екосистем басейну р. Сян, координацію спільних програм, обмін даними щодо результатів моніторингу якості вод тощо. 
 
Також Угода передбачає спільне управління паводковим ризиком та зменшення наслідків засух в басейні річки Сян.
 
Ця угода є важливим кроком у розвитку транскордонного співробітництва загалом та українсько-польської співпраці в галузі управління водними ресурсами у прикордонних водах зокрема. 
 
Нагадаємо, що нещодавно постановою Кабінету Міністрів України від 13.01.2021 актуалізовано урядових Уповноважених з питань співробітництва на прикордонних водах.

Зокрема Валентина Шліхту було призначено Уповноваженим Кабінету Міністрів України з виконання Угоди між Урядом України та Урядом Республіки Польща про співробітництво в галузі водного господарства на прикордонних водах.