День Десни — 2022

опубліковано 08.09.2022 08:41

Щорічно 8 вересня українці відзначають день водної перлини Чернігівщини – День Десни.
 
День Десни встановлений з метою пропагування свідомого ставлення до водних ресурсів та привернення уваги до водно-екологічних проблем басейну Десни і пошуку шляхів їх вирішення.
 
Цього року, внаслідок повномасштабного вторгнення рф в Україну, проблема якісного стану річок стає ще більш актуальною. Активні бойові дії в регіоні спричинили масштабні руйнування, засмічення водних об’єктів рештками військової техніки тощо. Згідно з даними аналітичного огляду стану водних ресурсів, у суббасейні Десни відсутній доступ до пунктів моніторингу якості води, у зв’язку із розмінуванням та пошкодженням транспортної інфраструктури. Повною мірою оцінити вплив бойових дій на екосистему водойм регіону вдасться лише після відновлення безпечного доступу до цих територій.
 
Та, попри все, життя триває. І хоча сьогодні ми не можемо сповна відзначити День Десни, ніщо не завадить українцям невтомно висловлювати любов до свого краю. Підтвердженням цього є результати конкурсу дитячих малюнків «Мальовничі ріки нашого краю», організованого Деснянським БУВР з нагоди відзначення дня річки. Кожна з робіт зачаровує своєю красою. 
 
А ще з цікавого — у цьому році весняне водопілля на Десні було найвищим за останні 9 років.