Дефіцит потужностей в ОЕС України компенсується гідроелектростанціями

опубліковано 16.11.2021 13:25

Дефіцит потужностей в об’єднаній енергетичній системі (ОЕС) України компенсується гідроелектростанціями. Відповідне компромісне рішення було напрацьоване усіма заінтересованими сторонами на позачерговому засіданні Міжвідомчої комісії з узгодження режиму роботи дніпровських водосховищ.
 
У зв’язку з ситуацією, що складалася в енергетичному секторі, до Держводагентства звернулося НЕК «Укренерго» з листом щодо роботи у вкрай складних умовах, викликаних значною втратою потужності на теплових електростанціях внаслідок недостатності вугілля та газу.
 
У таких умовах для недопущення аварійного відключення споживачів і запобігання аварійним ситуаціям, дефіцит потужностей в ОЕС України компенсується гідроелектростанціями, як єдиним мобільним резервом потужностей, що призводить до понадпланового спрацювання водосховищ Дніпровського каскаду ГЕС у листопаді 2021 року.
 
Враховуючи зазначене, НЕК «Укренерго» звернулось до Держводагентства з проханням відкоригувати режим роботи Кременчуцького водосховища із встановленими позначками на 1 грудня в межах 78,60-78,50 м БС.
 
За результатами обговорення пропозицій учасників комісії, враховуючи гідрометеорологічну та водогосподарську обстановку у басейні Дніпра, гідрологічний прогноз на листопад, з метою забезпечення питного водопостачання населення, підтримання екологічно-безпечного стану дніпровських водосховищ та недопущення відключення споживачів від електроенергії і запобігання аварійним ситуаціям в електромережі, Міжвідомча комісія відкоригувала режим роботи Кременчуцької ГЕС. Відтак по Кременчуцькому водосховищі затверджено: ГЕС працює у режимі спрацювання. Станом на 1 грудня рівень води у водосховищі має бути 78,60 м БС.