Басейнова рада Сіверського Дінця та нижнього Дону обговорила етапи розробки ПУРБ Дону

опубліковано 01.07.2021 08:40

У Сіверсько-Донецькому басейновому управлінні водних ресурсів відбулося чергове онлайн-засідання басейнової ради Сіверського Дінця та нижнього Дону. Участь у заході взяли представники органів влади та місцевого самоврядування, підприємств-водокористувачів, науковці, експерти, фахівці водогосподарського та екологічного напрямків, представники громадськості.
 
Заступник голови басейнової ради, начальник Сіверсько-Донецького БУВР Сергій Трофанчук представив присутнім нових стейкхолдерів басейну Сіверського Дінця відповідно до оновленого складу басейнової ради. Під час засідання також було затверджено план роботи на 2021 рік. 
Учасники засідання обговорили нагальні питання, які потребують своєчасного реагування. Зокрема, про План управління ризиками затоплення для окремих територій у межах річкового басейну Дону на 2023-2030 роки розповів присутнім Костянтин Данько, завідувач лабораторії оцінки та управління ризиками затоплень відділу системних гідрометеорологічних досліджень Українського гідрометеорологічного інституту.
 
Вирішено докладніше ознайомитись із зазначеним проєктом Плану управління ризиками затоплення, що оприлюднено на вебсайті Державної служби з надзвичайних ситуацій, і в рамках громадських обговорень до 17 грудня 2021 року сформувати відповідні зауваження та пропозиції.
Три з семи питань Порядку денного присвячено обговоренню етапів розроблення елементів Плану управління річковим басейном Дону із залученням експертної підтримки.
 
У рамках проєктів Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні огляд виконання водоохоронних програм та доповнення розділів щодо антропогенного навантаження представила присутнім завідуюча відділу гідрохімії Українського гідрометеорологічного інституту Наталія Осадча, а представник Харківського національного університету міського господарства ім. О.М. Бекетова Дмитро Дядін доповів про оцінку впливу змін клімату учасникам засідання. Національна спеціалістка проєктів Координатора проектів ОБСЄ в Україні Алла Ющук розповіла про початок реалізації в суббасейні р. Сіверський Донець проєкту Координатора проектів ОБСЄ в Україні «Підтримка планування управління водними ресурсами на сході України».
 
Програму діагностичного та операційного моніторингу масивів поверхневих вод району басейну річки Дон у 2021 році та результати спостережень лабораторії моніторингу вод Східного регіону за І півріччя 2021 року членам басейнової ради представила начальник відділу моніторингу вод та басейнової взаємодії Сіверсько-Донецького БУВР Ірина Сидоренко.