Басейнова рада річок Західного Бугу та Сяну провела своє чергове засідання

опубліковано 05.12.2019 09:28

Сьогодні, 4 грудня 2019 року, відбулося засідання  басейнової ради  річок Західного Бугу та Сяну.
Під час заходу члени басейнової ради обговорили актуальні проблемні питання суббасейнів Західного Бугу та Сяну та шляхи їх вирішення.
Зокрема, говорили про переформування берегів та захаращення русла Західного Бугу на прикордонній ділянці з Республікою Польща. У результаті, було вирішено продовжувати активну співпрацю з органами місцевого самоврядування та водогосподарськими організаціями Республіки Польща та залучати міжнародну технічну допомогу.
У ході засідання присутнім було представлено нову систему моніторингу вод, яка запрацювала у 2019 році.
Окремо учасники заходу розглянули результати розробки таких важливих розділів Плану управління річковим басейном як виділення масивів поверхневих вод, аналіз антропогенних впливів на якісний та кількісний стан вод, створення реєстру зон, що охороняються.
До того ж, учасниками було обговорено основні причини обміління  Шацьких озер, а саме неефективну роботу гідротехнічих споруд, вплив Хотиславського кар'єру, але найголовніше – зміни клімату, зокрема зменшення кількості опадів.
Крім того, на прикладі басейну Вісли, присутні обміркували екологічну проблему сучасного світу – накопичення мікропластику у водоймах та біоресурсах.
Стейкхолдери дійшли згоди, що на сьогодні важливими кроками для зменшення таких забруднень є просвітницька діяльність, екологічні акції, залучення молоді, бізнесу, влади, проведення днів річок.
Такі заходи мають позитивний ефект і все ж потроху змінюють свідомість громадськості, прищеплюють їм екологічні звички, тому таку роботу треба продовжувати і надалі.