Альма-матері гідрометеозабезпечення України – 70 років!

опубліковано 03.10.2019 08:29

Сьогодні, 2 жовтня 2019 року, Голова Держводагентства Ірина Овчаренко привітала викладачів та студентів Київського національного університету імені Тараса Шевченка із 70-річчям кафедри гідрології та гідроекології географічного факультету.

«Як для людського віку – це поважний строк та як для науки – кафедра досить молода, але вже має численні здобутки і встигла випустити зі своїх лав авторитетних та знаних особистостей», - зазначила Ірина Овчаренко та побажала фахівцям і студентам професійного розвитку й нових звершень.

Також Ірина Овчаренко відзначила вагомий внесок фахівців-гідрологів, випускників цієї кафедри, у впровадження європейських норм в українське законодавство, створення геопорталу «Водні ресурси України» тощо.

«У часи реформування водного сектору України кафедра гідрології та гідроекології географічного факультету стала форпостом допомоги для Держводагентства», - наголосила Ірина Овчаренко.

Крім того, Ірина Овчаренко коротко представила присутнім здобутки Держводагентства на шляху впровадження сучасного водного менеджменту у контексті європейських вимог та дорожню карту української водної політики задля досягнення Україною поставленої мети.

 «Базис вже зроблено, а саме: водогосподарське та гідрографічне районування території України, законодавчі зміни, реформовано організаційну структуру водної галузі, 2019 рік – важливий рік, який стане роком підготовки елементів планів управління річковими басейнами тощо.

На сьогодні Держводагентство вже запустило нову систему моніторингу за європейськими стандартами, електронний дозвіл на спецводокористування, вже майже рік як працюють басейнові ради», - додала очільниця Держводагентства.

На завершення Ірина Овчаренко побажала науковцям нових відкриттів та гарних студентів. А студентам гарного навчання, практичного і ефективного  втілення знань у побудову водного менеджменту України.

«Вчіться, будьте вільними, думаючими людьми, гарними фахівцями, які зможуть ефективно працювати для держави та правильно розставляти пріоритети. Ми завжди раді поповненню команди водників Держводагентства активними, розумними та сучасними випускниками кафедри гідрології та гідроекології географічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка», - зазначила Ірина Овчаренко, завершуючи вітальну промову.