22.02.2019 17:33
 Версія для друку

22 лютого - громадська рада – безпека поводження на льоду

news-image
Про сучасні підходи та інструменти планування безпеки води і санітарії інформувала Ганна Цвєткова, координатор водних програм ВЕГО «Мама-86».
Зокрема, вона зазначила, що держава є головним гарантом водної безпеки країни, в основі якої лежить право кожного на воду та санітарію. У 21 столітті суттєво розвинулося та закріпилося формулювання права на воду та санітарію в резолюціях та деклараціях ООН.
За останні 20 років відбулися значні зміни як у теорії, так і практиці управління водними ресурсами, безпекою води. Спостерігається перехід від реактивного (реакції на подію) до проактивного управління водними ресурсами, до управління ризиками на основі планування.
За результатами бурхливого обговорень безпеки води і санітарії, присутніми було вирішено направити «інформаційний пакет» новоствореним басейновим радам про сучасні підходи та інструменти до планування безпеки води і санітарії для їх врахування при розробці планів управління річковими басейнами.
Олександр Середа, голова громадської організації «Укррятвод», інформував присутніх про нещасні випадки з людьми на воді протягом 2018 та початку 2019 років. Олександр Середа зазначив, що вода і лід щорічно забирає понад 1200 людських життів і особливо прикро, що у цьому списку дуже багато дітей. Основними причинами загибелі людей на воді і льоду є порушення вимог правил поведінки на воді (льоду), нещасні випадки, перебування у нетверезому стані, під час вилову риби та порушення правил користування плавзасобами. Переважна більшість нещасних випадків стається у сільських населених пунктах. Більше гинуть на воді чоловіки від 30 до 60 років. Разом з тим, доповідач закликав дотримуватися правил поводження на воді та льоду для запобігання нещасним випадкам та не поповнювати сумну статистику вищезазначених людських життів.
На завершенні засідання Анна Баранова, член громадської організації «Сіверський Донець - відродження», проінформувала про створення системи моніторингу поверхневих вод в басейні Сіверського Дінця та шляхи підвищення потенціалу у виконанні діагностичного моніторингу у 2019 році.