#Водні_нормотворці

опубліковано 04.05.2020 12:56

Адже хочемо максимально вас інформувати про те, що відбувається у водній сфері з різних ракурсів. І сьогодні розповімо вам про те, як ми праюємо над удосконаленням нормативно-правових актів, які необхідні для нашої діяльності у правовому полі.

Отже розпочнемо з європейських кордонів нашої країни. Адже правова сторона цивілізованих відносин з країнами сусідами є важливою складовою транскордонної співпраці.

І наразі ми працюємо над актуалізацією високого рівня міжнародного співробітництва з питань прикордонних вод. Зокрема, на рівні взаємодії уповноважених урядів європейських країн у сфері водного менеджменту.

Ці кроки необхідні як для врегулювання всіх питань транскордонного водного менеджменту, так і для виконання взятих Україною зобов’язань за міжнародними угодами про співробітництво на прикордонних водах.

З цією метою Агентством розроблено проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 10 березня 2017 р. № 126».

Станом на сьогодні, проєкт акта вже погоджено Мінекоенерго. Після узгодження проєкту з усіма заінтересованими органами влади його буде передано на розгляд до Кабінету Міністрів України.

Отже, проєкт постанови передбачає призначення Уповноваженого Кабінету Міністрів України з питань транскордонного співробітництва для виконання Угод у сфері водних відносин між Урядом України та Урядом Угорщини, Республіки Польща та Словацької Республіки та його заступника з питань транскордонного співробітництва для виконання Угод між Урядом України та Урядом Румунії і Республіки Молдова.

Прийняття постанови сприятиме розвитку міжнародного співробітництва та реалізації міжнародних угод та договорів для вирішення спільних із сусідніми  країнами ЄС проблем та актуальних питань транскордонного співробітництва у сфері водних відносин.

До відома: Інститут Уповноваженого Уряду з питань транскордонного співробітництва у сфері водних відносин використовується усіма країнами Європи, зокрема, і для реалізації у всіх річкових басейнах Конвенції з охорони та використання транскордонних водотоків та міжнародних озер (17.03.1992, м. Гельсінкі, Фінляндія), ціллю якої є охорона транскордонних вод шляхом запобігання, обмеження і скорочення забруднення, а також екологічно обґрунтоване і раціональне управління транскордонними водами, розумне і справедливе використання транскордонних вод, збереження і відновлення екосистем.