11.04.2017 22:04
 Версія для друку

Звіти про роботу громадської ради

Річний звіт про діяльність громадської ради при Держводагентстві 
за 2016 рік
 
Громадська рада при Держводагентстві протягом 2016 року працювала відповідно до Плану роботи громадської ради на 2016 рік та орієнтовного плану проведення Держводагентством консультацій з громадськістю на відповідний рік. Заплановані питання були розглянуті у встановлені строки.
У 2016 році громадською радою було проведено 8 засідань, на яких розглянуто 30 актуальних питань діяльності водогосподарсько-меліоративного комплексу України.
28 січня 
 • будівництво малих ГЕС у Карпатському регіоні;
 • стан розробки паспортів водних об’єктів
 
2 березня
 • цілі сталого розвитку по воді;
 • підготовка до будівництва Каховської ГЕС-2
 
31 березня 
 • одо природно-штучного біомеліоративного комплексу Головного Каховського магістрального каналу;
 • а водогосподарських організацій до пропуску весняної повені та паводків у 2016 році;
 • збереження та використання водних ресурсів басейну річки Сіверський Донець;
 • використання у 2015 році бюджетних коштів за бюджетними програмами, відповідальним виконавцем яких є Держводагентство
 
21 квітня 
 • захист населення від шкідливої дії вод;
 • проблеми охорони та використання поверхневих вод у басейні річки Дніпро;
 • вплив великих тваринницьких, звіро- та інших сільгосппідприємств на стан водних ресурсів басейну р. Дніпро;
 • ситуація з благоустроєм на міських водоймах міста Києва
 
9 червня 
 • стану підготовки меліоративних систем до роботи протягом вегетаційного періоду 2016 року та водозабезпечення сільськогосподарського виробництва в Україні;
 • проведення еколого-репродуктивного попуску на річці Дністер;
 • проведення профілактичної та попереджувальної роботи щодо запобігання загибелі людей на воді;
 • планів управління річковими басейнами в транскордонному контексті
 
14 вересня 
 • проведення заходів щодо екологічного оздоровлення р. Інгулець, поліпшення якості води в Карачунівському водосховищі та на водозаборі Інгулецької зрошувальної системи;
 • ричини та ліквідація пожеж на торфовищах, що знаходяться на меліорованих землях;
 • необхідність відновлення боліт та річкових долин (зокрема, меандрування) з метою збільшення водності, підняття рівня ґрунтових вод та попередження пожеж на торфовищах;
 • апровадження системи еколого-бiологiчного очищення водойм;
 • одо проведення круглого столу на тему: «Еколого-біологічна очистка водних об’єктів (біомеліорація)»;
 • проведення заходів щодо екологічного оздоровлення р. Інгулець, поліпшення якості води в Карачунівському водосховищі та на водозаборі Інгулецької зрошувальної системи
 
8 грудня 
 • учасний стан адаптації законодавства України до права ЄС у сфері управління водними ресурсами, у тому числі щодо роботи басейнових рад;
 • ро плани управління річковими басейнами в транскордонному контексті;
 • ростання водних ризиків у басейнах річок Київської області за умов трансформації (забудови) меліорованих земель;
 • проведення поливної кампанії 2016 року;
 • одо розробки орієнтовного плану проведення консультацій з громадськістю на 2017 рік
 
27 грудня 
 • ніціювання процесу підготовки Водної стратегії України;
 • створення НПП «Середньодніпровський» як механізму покращення стану водних ресурсів Середнього Дніпра;
 • план роботи громадської ради при Держводагентстві на 2017 рік
 
Переважна більшість питань, що розглядалися громадською радою, була ініційована представниками Всеукраїнської громадської організації «Національний екологічний центр України» та Всеукраїнської екологічної громадської організації «МАМА-86».
Разом з тим, активними учасниками обговорень питань водогосподарської галузі були представники таких організацій: Українська асоціація аграрних інженерів, Всеукраїнська громадська організація «Українське товариство товарознавців і технологів», Громадська організація «Укррятвод», Українське товариство ґрунтознавців та агрохіміків, Всеукраїнський благодійний фонд «Громада Рибалок України» та інші.
Окрім членів громадської ради участь у її засіданнях брали фахівці апарату Агентства та представники водогосподарських організацій, що належать до сфери управління Агентства. Керівництво Агентства брало участь у всіх засіданнях громадської ради.
Разом з тим, засідання відвідували представники засобів масової інформації, зокрема, інформаційного агентства «УНІАН», «Укрінформ», 5 каналу, Українського радіо.
Насамкінець варто зазначити, що інформація про роботу громадської ради постійно висвітлювалася на офіційному веб-сайті Держводагентства в окремій рубриці «Громадська рада», у соціальній мережі Facebook на сторінці Держводагентства та на Урядовому порталі і була відкритою та доступною для широких верств населення.
 
Довідково:
Громадська рада при Держводагентстві є тимчасовим консультативно-дорадчим органом, утвореним для сприяння участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики у сфері розвитку водного господарства та гідротехнічної меліорації земель, управління, використання та відтворення поверхневих водних ресурсів.
10 вересня 2015 року у приміщенні Держводагентства відбулися установчі збори з формування нового складу громадської ради при Держводагентстві.
Результатом установчих зборів було обрання персонального складу громадської ради при Держводагентстві в кількості 20 осіб, який було затверджено в. о. Голови Держводагентства І.Овчаренко 11 вересня 2015 року.
До складу громадської ради при Держводагентстві увійшли представники таких громадських та екологічних організацій: Аграрний союз Херсонської області, Всеукраїнська рада Українського товариства охорони природи, Всеукраїнський благодійний фонд «Громада Рибалок України», науково-виробничий журнал «Водне господарство України», ГІС-Асоціація України, громадська спілка «Інтелектуальний центр з питань раціонального використання водних ресурсів України, Федерація риболовного спорту України, Укррятвод, Всеукраїнська громадська організація «Українське товариство товарознавців і технологів», Всеукраїнська громадська організація «Національний екологічний центр України», Всеукраїнська громадська організація «Громада Рибалок України», Українське товариство ґрунтознавців та агрохіміків, Професійна спілка працівників агропромислового комплексу України, громадська організація «Центр сучасних інновацій», громадська організація «Чистий світ Черкащини»,  Всеукраїнський благодійний фонд «Сприяння соціальному захисту працівників галузі водогосподарського комплексу «Водоспад», Всеукраїнська екологічна громадська організація «МАМА-86», Всеукраїнська громадська організація «Товариство меліораторів та водогосподарників України», Українська асоціація аграрних інженерів, Київська міська організація Всеукраїнської громадської організації «Захист дітей війни».
Під час першого засідання громадської ради при Держводагентстві було обрано голову громадської ради, його заступників та секретаря: головою громадської ради було обрано Неліпу Андрія Володимировича – президента Всеукраїнської громадської організації «Громада Рибалок України», його заступниками – Мельничука Віктора Павловича – координатора водного напрямку Всеукраїнської громадської організації «Національний екологічний центр» та Цвєткову Ганну Максимівну – координатора програми «Вода та санітарія» Всеукраїнської екологічної громадської організації «МАМА-86», секретарем – Ковтуненко Віту Анатоліївну – начальника відділу зв’язків з громадськістю та документообігу Держводагентства.
Положення про громадську раду при Державному агентстві водних ресурсів України було схвалено на засіданні громадської ради 28 жовтня 2015 року (протокол від 28.10.2015 № 2) та затверджено наказом в.о. Голови Держводагентства І.Овчаренко від 6 листопада 2015 року № 130.