Звіт про роботу громадської ради за 2019-2020 роки

опубліковано 15.07.2021 16:01

Звіт про діяльність громадської ради при Держводагентстві за 2019-2020 роки
 
Діючий персональний склад громадської ради при Держводагентстві було сформовано на установчих зборах з формування нового складу громадської ради при Держводагентстві 9 жовтня 2019 року.
 
Шляхом голосування було визначено кількісний та персональний склад громадської ради. До громадської ради при Держводагентстві увійшло 22 особи.
 
Діючий склад громадської ради при Держводагентстві унікальний тим, що громадська рада об’єднала у своєму складі інститути громадянського суспільства, які спрямовують свою роботу у царині підвищення екологічної відомості громадян, сприянні формуванню та реалізації державної політики у водній сфері з різних куточків України. Схід та Захід, Південь та Північ об’єднали свої зусилля для покращення роботи українського водного сектору.
 
Головою громадської ради при Держводагентстві переважною більшістю голосів було обрано Ігоря Брагінця – члена президії Громадської спілки «Аграрний союз України».
 
Заступником обрано Олену Сидоренко – керівника напрямку з інтегрованого управління водними ресурсами Громадської спілки «Інтелектуальний центр з питань раціонального використання водних ресурсів України»; секретарем громадської ради обрано Віту Ковтуненко – представника Держводагентства.
 
Громадською радою з жовтня 2019 року було проведено 5 засідань та розглянуто 16 важливих питань щодо функціонування водного сектора.
 
9 жовтня
 • Обрання голови громадської ради при Держводагентстві.
 •  Обрання заступника голови та секретаря громадської ради при Держводагентстві.
 • Різне
12 грудня
 • Про проєкт Положення про громадську раду при Держводагентстві.
 • Про проєкт плану роботи громадської ради при Держводагентстві на 2020 рік.
 • Про проєкт орієнтовного плану проведення Держводагентством консультацій з громадськістю на 2020 рік.
 • Про проєкт Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання зменшення скидання забруднюючих речовин у водні об’єкти».
 • Про заборону фосфатних мийних засобів в Україні.
 • Про визначення 2020 року – Роком життєдайної води в Україні.
25 лютого
 • Про нещасні випадки з людьми на воді (льоду) у 2019-2020 рр.
 • Про проєкт «Чиста вода – запорука гарного життя».
 • Про формування вартості послуг, пов’язаних із забором води на зрошення.
19 червня
 • Щодо пропозицій до проєкту Закону України «Про об’єднання водокористувачів».
 • Про оптимізацію водогосподарських організацій.
24 вересня
 • Про проєкт Закону України «Про об’єднання водокористувачів» - різні підходи, одне рішення.
 • Про роль заповідних водно-болотних територій.

 

Зокрема, громадською радою при Держводагентстві було направлено 5 звернень з різних важливих питань функціонування українського водного сектора.
 
Можна відзначити дієвість відповідних звернень громадської ради при Держводагентстві, а саме про проєкт «Чиста вода – запорука гарного життя». Звернення, підготовлене Валентиною Квасовою - Головою правління ГО «Міжнародна екологічна безпека» та направлене до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України.
 
Також, було направлено надважливе звернення до Верховної ради України: «Щодо призупинення розгляду законодавчих ініціатив із створення об’єднань водокористувачів».
 
Також, варто зазначити, що з 14 грудня 2020 року зі складу членів громадської ради при Держводагентстві на підставі Положення про громадську раду при Держводагентстві виключено Гопчака Ігор Васильович – представника громадської організації «Екоклуб».
 
Крім того, у засіданнях громадської ради при Держводагентстві брали участь керівництво Агентства, фахівці апарату Агентства та представники водогосподарських організацій, що належать до сфери управління Агентства.
 
На сайті Держводагентства та на сторінці Держводагентства у соціальній мережі Facebook публікується вся інформація про діяльність громадської ради при Держводагентстві. На сайті Держводагентства функціонує окрема рубрика «Громадська рада», де розміщено всю інформацію про діяльність громадської ради. Крім того, інформація про засідання громадської ради публікується на Урядовому порталі та на офіційному веб-сайті Мінприроди.
 
Довідково:
Громадська рада при Держводагентстві є тимчасовим консультативно-дорадчим органом, утвореним для сприяння участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики у водному секторі.
До складу громадської ради при Держводагентстві увійшли представники таких громадських та екологічних організацій: «Сіверський Донець – відродження», Херсонська обласна організація громадської спілки «Аграрний союз України», Всеукраїнська громадська організація «Громада Рибалок України», Укррятвод, «Національна природоохоронна агенція» в Івано-Франківській області, Інтелектуальний центр з питань раціонального використання водних ресурсів України, Міжнародна екологічна безпека, Товариство меліораторів та водогосподарників Київської області, Глобальне водне партнерство, «ЕкоГромада», Всеукраїнський благодійний фонд «Сприяння соціального захисту працівників галузі водогосподарського комплексу «Водоспад», «Екоклуб», «За відродження Десни», КО «Центр сталого розвитку та екологічних досліджень Дунайського регіону», «Чисте довкілля Волині», НВЖ «Водне господарство України», Професійна спілка працівників агропромислового комплексу України, Всеукраїнська громадська організація «Національний екологічний центр України», ГС «Професійна асоціація екологів», Білоцерківська міська організація роботодавців, ГО «Комітет незалежних правозахисників
Положення про громадську раду при Державному агентстві водних ресурсів України було схвалено на засіданні громадської ради 12 грудня 2019 року (протокол від 12.12.2019 № 2) та затверджено наказом в.о. Голови Держводагентства М.Хорєвим від 15 січня 2020 року № 34.