Засідання Конференції Сторін Карпатської конвенції

опубліковано 27.11.2020 09:43

25 листопада 2020 року представник Агентства у складі делегації України взяв участь у 6-му засіданні Конференції Сторін Карпатської конвенції (COP6), яке через пандемію COVID-19 було проведено в онлайн-форматі.

Конференція Сторін є керівним органом Карпатської конвенції, який збирається кожні 3 роки з метою формування заходів з реалізації Конвенції для подальшого зміцнення сталого розвитку Карпатського регіону, одночасно забезпечуючи захист біологічного, ландшафтного та культурного різноманіття.

Під час засідання COP6 розглядалися питання впровадження положень Карпатської конвенції та протоколів до неї.

Рішення Конференції Сторін Рамкової конвенції про охорону та сталий розвиток Карпат стосувалися широкого кола питань, серед яких стале та інтегроване управління водними ресурсами та річковими басейнами.

Зокрема, Конференцією Сторін відмічено:

- співпрацю з ICPDR Tisza Group у рамках Спільної декларації Міжнародної комісії з захисту річки Дунай – Tisza Group та Рамкової конвенції про охорону та сталий розвиток Карпат щодо сталого розвитку басейну річки Тиса в межах Карпатського регіону;

- результати проєкту JOINTISZA «Посилення співпраці в рамках планування управління річковим басейном та запобігання ризику повеней шляхом поліпшення стану басейну річки Тиса», що фінансується Дунайською транснаціональною програмою INTERREG. Так, однією з цілей зазначеного проєкту є розробка оновленого інтегрованого плану управління басейном річки Тиса (ITRBMP) на основі спільних знань, досвіду та наукових доказів для посилення транскордонного управління водними ресурсами та запобігання ризику повеней,  а також для довгострокового поліпшення стану вод у басейні річки Тиса.

Крім того, Конференцією Сторін заохочено посилену співпрацю через Секретаріат та відповідні робочі групи з ICPDR з питань адаптації до кліматичних змін.

Рамкова конвенція про захист та сталий розвиток Карпат була прийнята в Києві у травні 2003 року під час Міністерської конференції «Навколишнє середовище для Європи» та ратифікована Законом України від 7 квітня 2004 року № 1672-IV.