Європейський моніторинг масивів поверхневих вод: кроки 2020

опубліковано 13.01.2020 11:40

Однією із пріоритетних цілей Держводагентства 2020 є початок проведення діагностичного  моніторингу  у басейнах річок Вісли, Дністра та Дунаю (згідно з Водною Рамковою Директивою ЄС).
Тож у 2020 році у районі басейну річки Дон стартує черговий етап – операційний моніторинг масивів поверхневих вод.
Тобто, лабораторія моніторингу вод Сіверсько-Донецького БУВР розширить перелік показників, за якими проводитимуться вимірювання.
Зазначимо, що у басейні Дністра цього року вже проводять високоточні дослідження на 47 масивах (охоплено 4,1% від загальної кількості масивів в басейні), у басейні Дунаю – на 49 (5,5%), у басейні Вісли – на 10 (3,7%) та у басейні Дону – на 24 (3,6%).
До того ж, лабораторія моніторингу вод Дністровського БУВР у 2020 році більше ніж у два рази збільшить кількість вимірювань показників якості вод (з 51 до 104 масивів поверхневих вод).
Продовжуватиметься процес створення сучасної лабораторії у басейні річок Причорномор’я та нижнього Дунаю.
Уже з другого півріччя поточного року має розпочати вимірювання пріоритетних забруднюючих речовин вод у басейні Дніпра лабораторія моніторингу вод МОЗМ дніпровських водосховищ.
Відтепер європейськими підходами моніторингу вод охоплено 4 річкові басейни з 9-ти.
Крім того, моніторинг проводитиметься і на масивах поверхневих вод, де здійснюється забір води для питних потреб, та на транскордонних ділянках, визначених відповідно до міжурядових угод.
*Варто зазначити, що перелік пунктів моніторингу сформовано з урахування визначення масивів поверхневих вод, антропогенних навантажень на якісний та кількісний стан вод та територій, що підлягають охороні.
А перелік  специфічних показників, характерних для річкових басейнів Дністра та Дону, визначено на підставі скринінгу  проб води, донних відкладів та біоти (риби).