07.11.2018 19:21
 Версія для друку

Водокористувачам необхідно об`єднуватися навколо систем зрошення

news-image
7 листопада 2018 року Голова Держводагентства Ірина Овчаренко взяла участь у засіданні робочої групи, створеної при Комітеті Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин, з підготовки проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання меліорованих земель та меліоративних систем».
Зокрема, Ірина Овчаренко зазначила: «Залучення об’єднань водокористувачів до прийняття управлінських рішень, до формування вартості забору води з точок водовиділу є серйозним кроком у бік формування сприятливого інвестиційного середовища в сфері зрошення.
Два останні роки поспіль з державного бюджету виділяються кошти на реконструкцію меліоративних систем (122 млн. грн.), на компенсацію частки коштів з придбання сільськогосподарської та зрошувальної техніки (446 млн. грн.), на підтримку ведення аграрного бізнесу (11,8 млрд. грн.).
Така співпраця держави та аграрного сектору дає свої результати, по-перше, зростає довіра і мотивація аграріїв, а, по-друге, зростає доля сільського господарства в складі ВВП - за два роки вона зросла на 3%. У цілому у складі ВВП доля сільського господарства складає 17%. Це досить великий відсоток у порівнянні з іншими країнами Європи (Угорщина - 4,4, Польща - 2,7, Словаччина - 3,7, Молдова - 14).
Опираючись на розрахунки, а саме розрахунок можливого отримання щорічного додаткового прибутку за рахунок зрошення, який в абсолютних величинах може становити 5,2 млрд. грн., аграрний сектор стає фінансово спроможним самостійно відновлювати системи зрошення та бути оператором послуги із зрошення на внутрішньогосподарській зрошувальній мережі».
Отже, наразі є необхідність створення законодавчих умов для об’єднання водокористувачів навколо систем зрошення або зрошуваних сільськогосподарських угіль. Цими питаннями зараз активно займається Держводагентство разом з Мінприроди та відпрацьовуються конкретні шляхи реалізації з депутатським корпусом Верховної Ради України, зокрема з Сергієм Хланем.