Водогосподарники та науковці формують спільні пропозиції до Загальнодержавної програми розвитку водного господарства

опубліковано 22.10.2020 13:19

Загальнодержавна цільова програма розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення басейну річки Дніпро на період до 2021 року, яка затверджена Законом України від 24.05.2012 № 4836-VI – є основоформуючим документом для водників. Наразі строк її дії добігає завершення. Для її продовження фахівці Держводагентства спільно з науковцями Національної академії аграрних наук формують спільне бачення щодо заходів, які має містити програма.

«Загальнодержавна програма, яка по суті регламентуватиме роботу водогосподарської галузі найближчі 4 роки потребує доопрацювання з точки зору залучення до її підготовки всіх зацікавлених сторін.

Зокрема, це регіональні органи влади та наука. З місцевими органами влади роботу вже активізовано і ними активно вносяться пропозиції до Загальнодержавної програми та узгоджуються відповідні заходи з місцевими програми розвитку водного господарства. А друга ключова зацікавлена сторона – це наука. Адже, на мою думку, водогосподарська галузь - галузь наукоємна і всі заходи мають бути науково обґрунтовані» - зауважив Голова Агентства Валентин Шліхта розпочинаючи нараду.

У свою чергу в.о. заступника директора з наукової роботи Інституту водних проблем і меліорації НААН Михайлом Яцюком запропоновано привести положення Загальнодержавної програми у відповідність до Стратегії зрошення та дренажу на період до 2030 року. Зокрема, площа земель, на якій до 2024 року має бути проведена реконструкція інженерної інфраструктури зрошувальних систем - 419,48, тис. га та осушувальних відповідно - 437,00 тис. гектарів.

Разом з тим, для удосконалення нормативно-правової бази та організаційної структури водогосподарського комплексу для забезпечення управління водними ресурсами і проведення моніторингу вод ІВПіМ запропоновано повноцінне проведення наукових досліджень для водогосподарської галузі та розробку необхідної науково-технічної документації та нормативних актів.

У результаті Валентин Шліхта доручив фахівцям Агентства детально проаналізувати всі надані пропозиції і разом з представниками Інституту водних проблем і меліорації визначити конкретні терміни їх виконання та провести відповідну узгоджувальну нараду найближчим часом.

Нагадаємо, що основним завданням Загальнодержавної програми є створення сприятливих умов для ефективного функціонування водного господарства, реалізація державної політики у сфері управління, використання та відтворення водних ресурсів за басейновим принципом, забезпечення розвитку меліорації земель та експлуатації державних водогосподарських об’єктів комплексного призначення, удосконалення організаційної структури інтегрованого управління водними ресурсами.