Водною безпекою України переймаються на рівні Ради національної безпеки

опубліковано 14.05.2020 10:37

Так, днями Михайло Хорєв взяв участь у засіданні робочої групи з питань безпеки водних ресурсів держави та забезпечення населення якісною питною водою в населених пунктах України при Секретаріаті Ради національної безпеки і оборони України.

Михайло Хорєв: «Останні роки в Україні були маловодними, й існує ймовірність виникнення водного дефіциту у басейнах деяких річок, які мають значне антропогенне навантаження».

«Але завдяки правильним управлінським рішенням та вчасному реагуванню Держводагентства на несприятливі гідрологічні умови, наповнення дніпровських водосховищ для створення стратегічного запасу води було розпочато ще у лютому.

Відповідно завдяки своєчасному реагуванню Агентства, каскад дніпровських водосховищ працює в узгодженому режимі і його наповнення складає 94%. Та українське населення і аграрний сектор будуть забезпечені водними ресурсами», - проінформував присутніх виконувач обов’язків Голови Держводагентства Михайло Хорєв.

 

Разом з тим, Михайло Хорєв зазначив, що Держводагентство усе ж таки було змушене застосувати статтю 45 Водного кодексу України щодо пріоритетності використання води для питних і побутових потреб населення у період маловоддя та встановило режими роботи водосховищ з урахуванням обмежень об’ємів води, що пропускаються через турбіни Кременчуцької ГЕС.

 

А у разі подальшого ускладнення гідрологічної ситуації та з урахуванням прогнозу водності, для інших об’єктів гідроенергетичного комплексу країни також можливі подальші обмеження умов водокористування.

 

У Секретаріаті Ради національної безпеки і оборони України, у свою чергу, підтримують дії Держводагентства. Зокрема, Секретар РНБО України Олексій Данілов зазначив, що ймовірність маловоддя вимагатиме оптимізації використання водних ресурсів та економного водоспоживання.

«До того ж, оптимізація використання наявних водних ресурсів всіма суб’єктами господарювання та забезпечення населення якісною питною водою є питанням безпеки держави в умовах зміни клімату, на важливості якого постійно наголошує Президент України Володимир Зеленський», - наголосив Секретар Ради національної безпеки і оборони України під час засідання.

Додамо, що Олексій Данілов звернув увагу на важливість проведення повної інвентаризації джерел підземних вод питної якості й артезіанських свердловин для залучення їх до систем водопостачання.

Серед іншого представники міністерств і відомств, наукових установ, фахівці Апарату РНБО України також обговорили необхідність залучення додаткових фінансових ресурсів для модернізації систем централізованого водопостачання для забезпечення населення якісною питною водою.

У результаті наради ухвалене протокольне рішення з рекомендаціями Урядові України щодо забезпечення водної безпеки держави у 2020 році.