В Україні сформовано першу басейнову раду

опубліковано 21.09.2018 12:26

І першою стала басейнова рада Сіверського Дінця та нижнього Дону.
"Сіверськи Донець - головна водна артерія Східної України. І тепер управління водними ресурсами відбуватиметься за участю всіх зацікавлених сторін", - поінформував учасників зборів Сергій Трофанчук - начальник Сіверсько Донецького БУВР.
Установчі збори по формуванню Басейнової ради Сіверського Дінця та нижнього Дону розпочалися з інформування присутніх про те, що дата формування басейнової ради обрана була не випадково, адже щорічно саме у ці дні відбуваються заходи щодо відзначення Дня Сіверсько Дінця.
Басейнова рада Сіверського Дінця та нижнього Дону сформована відповідно до Водного кодексу України та з метою впровадження інтегрованих підходів в управлінні водними ресурсами за басейновим принципом.
Головним завданням басейнової ради має стати спільна підготовка плану управління річковим басейном.
Виявили бажання бути членами басейнової ради 36 кандидатур.
І до її складу увійшли представники різних організацій, які мають безпосереднє відношення до водного господарства басейну Сіверсько Дінця та нижнього Дону. Це представники промисловості, сільського господарства, житлово-комунального господарства, неурядових організації, науковці та інші.
А головне, що нові члени басейнової ради рівною мірою представляють інтереси трьох областей - Донецької, Луганської та Харківської.
Присутніми було розглянуто проект Положення про басейнову раду Сіверсько Дінця та нижнього Дону, як основного документа, за яким працюватиме рада протягом наступних 5 років.
Головою басейнової ради обрано Олександра Лихача, заступника директора Департаменту екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації.
Заступником голови басейнової ради обрано Сергія Трофанчука - начальника Сіверсько Донецького БУВР.
Крім того, сформовано секретаріат басейнової ради.
Тепер питаннями екології водойм займатимуться не точково і всі окремо, а цілісно і комплексно представники всього басейну річки. Ця історична подія дає впевненість, що дієві зміни у водній галузі відбуваються і кращі європейські практики поступово впроваджуються і в Україні.