13.09.2018 14:51
 Версія для друку

Уповноваженими Урядів України та Угорщини підписано Протокол про співпрацю на транскордонних водах

news-image
Ірина Овчаренко – Уповноваженим Кабінету Міністрів України з виконання Угоди між Урядом України та Урядом Угорської Республіки з питань водного господарства на прикордонних водах та Петером Ковачем - Уповноваженим Уряду Угорщини з виконання Угоди між Урядом України та Урядом Угорської Республіки з питань водного господарства на прикордонних водах, підписано Протокол ХХІІ наради Уповноважених Урядів України та Угорщини з питань водного господарства на прикордонних водах.
Зокрема, Сторони погодились, що управління ризиками затоплення є важливими і невідкладними завданнями як для України, так і для Угорщини.
Досягнуто спільних домовленостей, що при подальшій реалізації спільних проектів Сторони будуть всебічно сприяти забезпеченню бюджетного фінансування дольової участі обох країн.
Разом з тим, Ірина Овчаренко поінформувала угорських колег, що у законодавстві України з питань управління водними ресурсами відбулися суттєві зміни, які були запроваджені на виконання положень Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Відповідно, Уповноваженими Урядів обох країн узгоджено спільні підходи в управлінні водними ресурсами.
Головою української делегації Ірина Овчаренко запрошено угорських колег долучитися до участі у виставкових заходах «AQUA UKRAINE – 2018», що проводяться з метою впровадження світових стандартів і передових досягнень у водному господарстві України. «AQUA UKRAINE» - це міжнародний спеціалізований захід в Україні для професіоналів водної галузі, де демонструються найсучасніші водні технології та розробки. Під час цього заходу буде представлена система управління посухами, що в умовах змін клімату є надзвичайно актуальною» - зазначила Ірина Овчаренко.
Загалом робота української делегації була спрямована на представлення та захист інтересів України та сприяла зміцненню позитивного іміджу української держави як такої, що належним чином виконує свої міжнародні зобов’язання, зокрема у сфері охорони навколишнього природного середовища, та прагне до подальшого поглиблення розвитку співробітництва з Угорщиною на шляху реалізації свого європейського вибору.
Отже, підписання Протоколу ХХІІ наради Уповноважених Урядів України та Угорщини з питань водного господарства на прикордонних водах є одним з важливих кроків на шляху спільної діяльності наших країн в управлінні транскордонними водними ресурсами та просуванні спільних ініціатив із залучення міжнародної технічної допомоги для втілення державних програм водогосподарського та водоохоронного спрямування.