11.08.2019 12:00
 Версія для друку

Унікальний витік - унікальна річка Західний Буг

news-image

Повноводним потоком розпочинає свій шлях Західний Буг, який 11 серпня 2019 року мали можливість відвідати водники із усієї України та скуштувати смачної живильної води із його джерела.

Про Західний Буг складено багато пісень та легенд не лише українських, а і польських та білоруських. Бо річка Західний Буг протікає територією трьох держав: України, Республіки Польща та Республіки Білорусь і має міжнародне значення.

Витік річки Західний Буг бере свій початок у селі Верхобуж Золочівського району. І на відміну від багатьох інших річок України, що починаються маленькими струмочками, Західний Буг бере свій початок повноводним потоком. У минулому відразу при витоку річки працював водяний млин, а це означає, що води було досить, щоб крутити тяжкі млинові жорна.

До речі, назва річки Західний Буг вказує на особливості гідроландшафту річки з великою кількістю закрутів та заболочених місць і вперше з'являється на сторінках стародавніх літописів поряд з етнонімом «бужани». Що означає «гнути, згинати». Інше тлумачення слова «Бог» — це збіжжя, врожай зернових. Отже ріка Бог/Буг (Західний Бог/Буг) — це назва ріки вздовж якої були рясні врожаї.