У фокусі обговорень – актуальні питання суббасейну нижнього Дніпра

опубліковано 22.11.2021 09:41

18 листопада 2021 року відбулось онлайн-засідання басейнової ради нижнього Дніпра, в якому взяли участь не лише члени басейнової ради, а і запрошені представники Дніпропетровської, Харківської та Полтавської облдержадміністрацій, ДСНС України, МОЗМ дніпровських водосховищ та інші.
 
На порядку денному розглянули низку важливих питань. Зокрема, Ірина Понікарова, директор департаменту екології та природних ресурсів Дніпропетровської ОДА, доповіла про екологічний стан р. Оріль та вжиті заходи щодо його покращення. Розгляд даного питання викликав жваву дискусію серед учасників онлайн-засідання. За результатами обговорення голова басейнової ради нижнього Дніпра запропонував створити міжобласну робочу групу для впровадження комплексного проєкту порятунку річки Оріль та затвердити її персональний склад.
 
Про аналіз основних екологічних проблем в басейні р. Конка в межах Запорізької області учасникам розповіла Інна Рибалко, в.о. заступника начальника БУВР річок Приазов’я.
 
Головний спеціаліст Департаменту запобігання надзвичайним ситуаціям ДСНС України Петро Кропотов представив присутнім проєкт плану управління ризиками затоплення для окремих територій району річкового басейну Дніпра на 2023-2030 роки.
 
За ініціативи МОЗМ дніпровських водосховищ було розглянуто пропозиції проекту плану заходів з реалізації державного інвестиційного проекту «Реконструкція гідротехнічних споруд захисних масивів дніпровських водосховищ» на 2022 рік по Міжрегіональному офісу захисних масивів дніпровських водосховищ.
 
Також під час онлайн-засідання затверджено план роботи басейнової ради нижнього Дніпра на 2022 рік, розглянуті організаційні питання, що стосувалися  внесення змін до персонального складу басейнової ради нижнього Дніпра та перегляду складу секретаріату басейнової ради.
 
Загалом онлайн-захід пройшов досить жваво та продуктивно, з напрацюванням подальших кроків для вирішення піднятих питань та організації роботи самої басейнової ради.