У Держводагентстві узгодили режими роботи дніпровських та дністровських водосховищ на листопад 2020 року

опубліковано 03.11.2020 12:23

Під головуванням першого заступника Голови Олексія Кузьменкова 2 листопада у режимі онлайн-конференції відбулося засідання Міжвідомчої комісії з узгодження режимів роботи дніпровських та дністровських водосховищ.
 
Так, за інформацією начальника відділу гідрологічних прогнозів Укргідрометцентру Вікторії Бойко: «У жовтні ситуація була стабільна в обох басейнах, зокрема випала достатня кількість опадів, завдяки яким у басейні Дніпра підвищився приплив до Дніпровського каскаду водосховищ, хоч він і залишається менший за багаторічні показники».
 
Крім того, за прогнозом Укргідрометцентру, водність Дніпра біля Києва у листопаді очікується в середньому 660 куб. м/с, або 69 % від норми (норма листопада – 960 куб. м/с). Каскад дніпровських водосховищ станом на 30 жовтня наповнено на 89,7 % від проєктного.
 
За інформацією Міжрегіонального офісу захисних масивів дніпровських водосховищ, стан води у дніпровських водосховищах за вмістом розчиненого кисню та біогенних речовин задовільний.
 
Далі учасники заходу обговорили гідрологічну ситуацію у басейні Дністра.
 
Зокрема, Вікторія Бойко зазначила: «У басейні Дністра, завдяки достатній кількості опадів сформувався невеликий паводок (без негативних наслідків). Це сприяло тому, що максимальний приплив до Дністровського водосховища збільшувався, що дозволило підтримувати водність Дністра нижче за течією».
 
Отже, за інформацією Укргідрометцентру, приплив води до Дністровського водосховища у листопаді очікується у межах 150-210 куб. м/с, або 104% від норми.
 
Зокрема, членами Міжвідомчої комісії узгоджено, що для забезпечення водокористувачів на розташованій нижче Дністровської ГЕС українській ділянці Дністра, враховуючи приплив до Дністровського водосховища, здійснювати рівномірний попуск у нижній б’єф витратами не менше ніж 110-120 куб. м/с. Режим пропуску дощових паводків встановлюватиметься у робочому порядку в кожному випадку окремо.
 
У підсумку зазначаємо, що Міжвідомчою комісією, враховуючи гідрологічну обстановку в басейнах Дніпра та Дністра, гідрологічний прогноз на листопад, узгоджено оптимальні режими роботи каскаду дніпровських та Дністровського водосховищ на листопад 2020 року.