Щодо ситуації на водогосподарських об’єктах у зв’язку зі складними погодними умовами станом на 7 лютого 2020 року

опубліковано 07.02.2020 12:49

У ніч з 5 на 6 лютого сильний вітер та снігопади спричинили масові знеструмлення в південних областях України.

У результаті складних погодних умов деякі водогосподарські об’єкти станом на 7 лютого залишаються  без електропостачання.

Держводагентство підготувало оперативну інформацію станом на 7 лютого щодо ситуації на водогосподарських об’єктах.

Крім того зазначимо, що ситуація знаходиться під контролем басейнових управлінь та регіональних офісів водних ресурсів та не несе загрози для водних об’єктів.

Подальша загроза підтоплень ґрунтовими водами відсутня та за небезпечними ділянками ведеться спостереження.

У басейні річки Дніпро було знеструмлено 40 насосних станцій та 5 дільниць БУВР нижнього Дніпра у Херсонській області, станом на 7 лютого залишаються знеструмленими 3 насосні станції.

Було знеструмлено насосні станції Північно-Кримського та Каховського магістрального каналів, на ранок вже повністю відновлено електропостачання.

У басейні річки Південний Буг сильний вітер та опади спричинили знеструмлення 4 дільниць та 1 насосної станції РОВР у Миколаївській області, на ранок 7 лютого відновлено електропостачання.

У басейн річок Причорномор’я, 6 лютого було відсутнє електропостачання в Болградському, Ізмаїльському, Кілійському управліннях водного господарства БУВР річок Причорномор’я та нижнього Дунаю, загалом було знеструмлено 24 насосні станції та 3 компресорні станції. Станом на 11 годину 7 лютого знеструмленими залишаються 20 насосних станцій.

У басейні річок Приазовя, негода призвела до знеструмлення 29 насосних станцій та 1 дільниці.

Станом на 7 лютого знеструмленими залишаються: Придніпровське МУВГ – 18 насосних станцій, Веселівське МУВГ – 3 насосних станцій, Камянське МУВГ – 4 насосних станції та 1 дільниця, Північно-Рогачикське МУВГ – 1 насосна станція. Ремонтними бригадами обленерго ведуться ремонтні роботи.

У басейні річки Дунай (річки Закарпаття) станом на 18 годину 6 лютого, тало-дощовий паводок спричинив перелив води через автодорогу місцевого значення водами річки Тисянка біля села Малі Геївці в Ужгородському районі Закарпатської області. Із заплавної частини автодороги В.Комяти - Шаланки вода зійшла.

Залишаються підтопленими сільськогосподарські угіддя: у Хустському районі  між селами Стеблівка та Сокирниця– 20 га; у Виноградівському районі біля села Дюла – 5 га; в Іршавському районі біля села Камянське – 270 га.