Щодо пропуску дощового паводка у басейні Дністра та можливість проведення еколого-репродукційного попуску

опубліковано 08.05.2020 08:21

Як раніше інформувало Держводагентство, у зв’язку з низькою водністю та несприятливою гідрологічною ситуацією у басейні Дністра Міжвідомчою комісією по узгодженню режимів роботи дніпровських та дністровських водосховищ було вирішено не проводити у квітні 2020 року еколого-репродукційний попуск: https://cutt.ly/GyxcD0k.

Разом з тим, члени Міжвідомчої комісії узгодили повернутися до розгляду цього питання за умови формування дощового паводка витратами 400 м3/с і більше, та додатково обговорити можливість проведення еко-попуску.

За інформацією Укргідрометцентру, опади, які тривають у басейні Дністра із 29 квітня, зумовили підвищення рівнів води у  Дністрі.

Так, 8 – 9 травня, внаслідок добiгання паводкової хвилі, на Днiстрi очікується підйом рівнів води на 1,0 – 2,1 м над поточними рівнями, без негативних наслідків. 

Як то кажуть, там де люди безсилі, природа допомагає. Відповідно Держводагентством спільно з членами Міжвідомчої комісії та враховуючи прогноз Укргідрометцентру для сприяння природним процесам у екосистемі та життєдіяльності дельти річки узгоджено скидні витрати з Дністровського водосховища:

6 травня – 200 м3

7 травня – 300 м3

8 – 9 травня – 500 м3

10 – 12 травня – 700 м3/с.

Важливо, що відповідно до узгодженого робочою групою Міжвідомчої комісії режиму роботи Дністровського водосховища, рівень води у водосховищі не спрацьовуватиметься нижче позначки 119.7 м БС, а паводкові води пропускатимуться транзитом та не вплинуть на умови нересту біоресурсів на Дністрі.

Зазначимо, що Українською Стороною проінформовано Молдовську Сторону про проходженням дощового паводка в басейні Дністра та збільшення скидних витрат із Дністровського водосховища.