Тиждень Європи в Україні: європейські підходи до управління водними ресурсами

опубліковано 12.05.2021 11:00

Діяльність Держводагентства глибоко корелюється з європейськими принципами, квінтесенцією яких є верховенство права, та ґрунтується на засадах демократичного суспільства, в якому є місце людській честі та гідності, справедливості та свободі.
 
Про це свідчить насамперед успішне міжнародне співробітництво на транскордонних водотоках й далеко за межами, яке реалізується в рамках низки міжнародних угод про співробітництво з Угорщиною, Румунією, Молдовою, Словаччиною, Польщею та Білоруссю тощо. Зазначені угоди охоплюють широкий спектр питань: управління водними ресурсами та їх використання, захист від шкідливої дії вод, охорона та моніторинг якості вод, вишукувальні, проєктні, будівельні роботи тощо. Для забезпечення реалізації міжурядових угод та вирішення актуальних питань співробітництва Держводагентство на постійній основі співпрацює з відповідними компетентними органами суміжних країн.
 
 
Державне агентство водних ресурсів України також активно долучається до плану імплементації актів законодавства ЄС та інших нормативно-правових актів щодо європейської інтеграції національного законодавства, здійснює євроатлантичне співробітництво, є членом низки експертних та робочих груп, зокрема в рамках Спільної стратегії впровадження Водної Рамкової Директиви.
 
Варто зазначити, що в межах виконання Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії та їхніми державами-членами, з іншої сторони, Україна зобов’язується поступово наблизити своє законодавство до законодавства ЄС у сфері якості води та управління водними ресурсами шляхом імплементації низки Директив ЄС. Ключовою з них є Водна Рамкова Директива 2000/60/ЄС, яка передбачає перехід до інтегрованого управління водними ресурсами за басейновим принципом.
 
 
Важливим досягненням в напрямку впровадження кращих європейських практик в управлінні водними ресурсами став перехід до моніторингу якості води за стандартами ЄС. Нове аналітичне обладнання чотирьох модернізованих лабораторій моніторингу вод дозволяє застосовувати найсучасніші методи аналізу, а зручне розташування відповідно до регіонів покриває усі річкові басейни України.
 
 
Впродовж кількох років в Україні, за підтримки міжнародних партнерів, було проведено масштабні скринінги якості вод у басейнах Дніпра, Дністра, Дунаю, Дону, що дозволило визначити специфічні показники, характерні для кожного річкового басейну, й включити їх до програми діагностичного та операційного моніторингу масивів поверхневих вод.
 
 
Насамкінець зазначимо, що у своїй діяльності Держводагентство орієнтується на кращі європейські підходи й гідно реалізує державну політику у сфері управління, використання та відтворення поверхневих водних ресурсів, дотримуючись верховенства права, реалізує гендерну політику, забезпечуючи рівні права та можливості для жінок і чоловіків та всебічно сприяє запобіганню корупції й забезпеченню гідних умов праці для всіх співробітників.
 
#миEUкраїна #EUкраїна #ДніЄвропи #Держводагентство